4. آبان 1398 - 14:19
بیرجندرسا-مدیرکل آموزش و پرورش خراسان ‌جنوبی گفت: در اجرای طرح 33 روزه قرآن‌آموزی، 15 هزار و 463 دانش‌آموز دختر و پسر در 1053 دبستان استان آموزش می‌بینند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، محمدعلی واقعی، امروز 4 آبان، در دبستان علامه حلی بیرجند اظهار کرد: طرح قرآن‌آموزی کودکان پایه‌ای سوم ابتدایی از اول آبان ماه آغاز و تا بیستم آذر ماه سال جاری ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این طرح در راستای تعمیق باورهای دینی و آشنایی دانش‌آموزان پایه سوم با علوم و مفاهیم قرآنی اجرا می‌شود، اظهار کرد: ارتقای مهارت روخوانی سوره‌های قرآن کریم و کتاب درسی مهم‌ترین هدف اجرای طرح قرآن‌آموزی برای دانش‌آموزان دختر و پسر پایه سوم ابتدایی استان به شمار می‌رود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی، با اشاره به اجرای آموزش قرآن برای دانش‌آموزان پایه سوم پس از مراسم آغازین، تصریح کرد: انتظار می رود دانش‌آموزان پس از پایان این دوره مهارت شمرده‌خوانی آیات و عبارات قرآن کریم را به خوبی فرا گرفته باشند.

واقعی، تعامل و مشارکت اولیا در راستای تشویق دانش‌آموزان به مطالعه کتاب درسی و یا قرآن کریم را زمینه‌ساز اجرای موفق این طرح دانست و ادامه داد: اولیا باید سعی کنند مطابق با قواعد کتاب درسی حرکت کرده و سعی نکنند از کتاب درسی در آموزش کودکان پیشی بگیرند.

وی، ایمان قلبی، صفای دل، پرهیز از محرمات، عبادت برتر، برخورداری از ثواب پیامبران، هم‌نشینی با فرشتگان، پیمودن درجات کمال و ترقی در بهشت، درمان بیماری‌های روحی، و رفع غم و اندوه را از ثمرات تلاوت قرآن دانست.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی هدف از جلب توجه اولیاء، مسئولان و آحاد مردم به برنامه درسی قرآن در مدارس ابتدایی، کمک به فضای قرآنی و بر جای گذاشتن خاطره خوش برای دانش‌آموزان از قرائت بدون غلط قرآن کریم را از دیگر اهداف اجرای این برنامه برشمرد و افزود: آموزش این کتاب آسمانی گذشته از تقویت حافظه، فراگیری سایر دروس‌ را برای دانش‌آموزان آسان‌تر می‌کند.

واقعی، از قرآن کریم به عنوان بهترین مونس تنهایی انسان یاد کرد و یادآور شد: عمر با برکت، استجابت دعا، صفای دل و خانه را می‌توان با پناه بردن به این کتاب الهی به دست آورد.

نظرات کاربران