4. آبان 1398 - 13:25
بیرجندرسا-مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان در هفت ماهه امسال 260 تخته فرش به ارزش یک میلیارد و 193 میلیون تومان تولید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،رضا سلم‌آبادی با بیان اینکه در راستای اجرایی‌کردن فرامین رهبری و اشتغالزایی کمیته امداد برنامه‌هایی را اجرایی می‌کند، اظهار داشت: توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت یکی از اولویت‌های اساسی این نهاد است.

وی با اشاره به اینکه بافت فرش یکی از برنامه‌های کمیته امداد برای اشتغالزایی مددجویان است، بیان داشت: بیشتر بافندگان فرش دستباف کمیته امداد را زنان مددجو و سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اشاره به کیفیت مطلوب فرش‌های تولید شده توسط مددجویان تحت حمایت، گفت: بافت فرش توسط مددجویان تحت حمایت با نظارت استادکاران این نهاد انجام و پس از اتمام بافت، ضمن ارزیابی و قیمت‌گذاری، فرش‌های تولیدی توسط مرکز خدمات تولیدی و بازرگانی امداد خریداری و وجه آن پس از کسر وام اعطائی به‌حساب مددجو واریز می‌شود.

سلم‌آبادی توسعه صنعت فرش در شرایط کنونی به عنوان یک صادرات غیرنفتی را راهکاری مناسب برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دانست و تبیین کرد: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان در هفت ماهه امسال 260 تخته فرش به متراژ یک هزار و 406 مترمربع تولید کردند.

وی با بیان اینکه این فرش‌‌ها را سه هزار و ۱۰۰ مددجو در نقوش نائین، خشتی، ریزه‌ماهی، لچک‌ترنج و بته‌جقه بافتند، تصریح کرد: بافت فرش یک میلیارد و 193 میلیون تومان درآمد عاید بافندگان مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی کرد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه فرش دستباف تولیدی هنرمندان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی استان برای صادرات به تهران ارسال می‌شود، بیان داشت: بافندگان در دو هزار و 52 کارگاه خانگی و 14 کارگاه تجمیعی مشغول به فعالیت هستند.

نظرات کاربران