2. آبان 1398 - 15:35
بیرجندرسا-نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سند ۲۰۳۰ ترویج دهنده سبک زندگی غرب است و برخی از مسئولان نیز به صورت جدی به دنبال اجرایی کردن آن هستند گفت: سند ۲۰۳۰ یک فاجعه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، حجت الاسلام سیدمحمد باقرعبادی امشب در جمع دانشجویان دانشگاه بیرجند اظهار داشت: بسیاری از انسان‌ها کار فرهنگی را تنها در حجاب می‌دانند اما قانونمندی، نظم و راستگویی هم یک فرهنگ است.

وی گفت: قانون و نظم هم یک نوع فرهنگ بوده و مهم است بنابراین فرهنگ را تنها در حجاب و عفاف تعریف نکنیم و اگر می‌خواهیم موفق شویم باید به دیگر فرهنگ‌ها نیز توجه کرد.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه در جمهوری اسلامی ایران توجهی به آموزش و پرورش نشده و اگر کشور بخواهد متحول شود باید ابتدا به آموزش و پرورش توجه کرد.

عبادی تصریح کرد: این آموزش و پرورش باید جاذبه داشته و نخبه ترین افراد عاشق ورود به آموزش و پرورش باشند و باید آموزش و پرورش از این وضعیت جامعه که علم محور است خارج شود و باید فرهنگ محور باشد.

وی ادامه داد: برخی کشورها در آموزش و پرورش خود موفق بودند اما در کشور ایران جلسات آموزش و پرورش تمام می‌شود و در آخر بحث‌های فرهنگ به عنوان اولویت دست چندم هم دیده نمی‌شود ولی در فلان کشور کفر در پیش دبستانی‌ها این آموزش را می‌دهند که گناهی بالاتر از دروغ نیست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در آموزش و پرورش کشور ما بیشتر به نمره توجه می شود و یک رقابت به وجود آمده است؛ آموزش و پرورش کشور کار فرهنگی نمی کند و فرهنگ را به مسخره می گیریم و ارزشی برای آن قائل نیستیم.

عبادی اظهارکرد: آموزش و پرورش باید فرهنگ را جدی بگیرد تا اختلاس گران میلیاردی ماهردر کشور نباشند؛ این اختلاس گری به دلیل این است که نیروی انسانی خوب تربیت نکردیم.

وی با بیان اینکه اولویت اول ما فرهنگ و سبک زندگی باشد و مدینه فاضله ای در سبک زندگی اسلامی که به عنوان الگو نشان دهیم وجود ندارد گفت: با توجه به جنگ و تحریم ها اما نقاط قوت در کشور بالا بوده و این یک معجزه است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: سند 2030 ترویج دهنده سبک زندگی غرب است و برخی از مسئولان نیز به صورت جدی به دنبال اجرایی کردن سند 2030 هستند؛ سند 2030 یک فاجعه است و انقلاب و نظام ما مظلوم است که نیاز به همراهی مردم و دانشجویان دارد.

 عبادی بیان کرد: خودی و غیرخودی دست در دست هم دادن تا تیشه به ریشه انقلاب بزنند اما انقلاب مستحکم تر مانده و قدرت نرم و پیشرفته های نظامی فوق العاده ای دارد است و هیچ انقلابی نتوانسته اینگونه سختی ها را سپری کند و انقلاب به حول قوه الهی از تهدیدها و تحریم ها مقتدرانه عبور می کند.

نظرات کاربران