1. آبان 1398 - 13:55
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی:
۴۲۵ چاه غیرمجاز خراسان جنوبی پلمپ شد
بیرجندرسا-مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی از پلمپ ۴۲۵ حلقه چاه غیرمجاز و فاقد پروانه در استان طی پنج سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،حسین امامی اظهار داشت: عملیات شناسایی، پر و مسلوب المنفعه کردن چاه های غیر مجاز از ابتدای سال ۸۵ در استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این طرح در قالب بکار گیری گروه های گشت و بازرسی در حال انجام است، بیان کرد: ادامه روند این پروژه پس از تصویب در طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، در پانزدهمین جلسه شورای عالی آب کشور با تعیین تکلیف چاه های آب فاقد پروانه در دستور کار شرکت آب منطقه ای قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی از پلمپ ۴۲۵ حلقه چاه غیرمجاز و فاقد پروانه در استان طی پنج سال گذشته خبر داد و گفت: انسداد این چاه ها به لحاظ عمق و حجم پایین استحصال آب، ۲.۸۹۶ میلیون متر مکعب صرفه جویی به دنبال داشته است.

امامی ادامه داد: همچنین در ادامه تعیین تکلیف و انسداد ۲۴۰ حلقه چاه غیر مجاز و فاقد پروانه فعال استان در قالب قانون توزیع عادلانه آب و قانون تعیین تکلیف چاه های آب فاقد پروانه بهره برداری در طی سال های ۹۹-۹۸ در دستور کار این شرکت قرار قرار گرفته است.

تجهیز ۱۸۴۲  چاه به کنتورهای هوشمند

وی همچنین از تجهیز هزار و ۸۴۲  چاه کشاورزی، صنعت و خدمات استان به کنتورهای هوشمند خبر داد و گفت: تجهیز چاه های کشاورزی استان به کنتورهای هوشمند از سال ۱۳۸۵ و از محل اعتبارات طرح احیاء و تعادل بخشی آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه کالیبراسیون و انتقال حق آبه سالیانه این دسته از چاه ها مطابق با احجام مندرج در پروانه های بهره برداری عملیاتی شده است، بیان داشت: عملیات شارژ این کنتورها در دو ماه آخر سال انجام و کنترل های میدانی لازم نیز در جهت عملکرد بهینه آن ها در طول سال انجام می پذیرد.

به گفته امامی با نصب کنتورهای هوشمند به میزان ۱۹۶ میلیون متر مکعب در برداشت از منابع آب زیرزمینی صرفه جویی شده است.  

وی با اشاره به اینکه نصب کنتور هوشمند بر روی ۳۰۰ چاه باقیمانده استان در دستور کار این شرکت قرار گرفته  است، افزود:  در صورت تامین اعتبارات لازم تاپایان سال آینده این چاه ها هم به کنتور هوشمندآب و برق مجهز خواهند شد.

نظرات کاربران