1. آبان 1398 - 13:22
بیرجندرسا-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: مسؤولان دستگاه‌های اجرایی استان باید برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌های صحرایی آمادگی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، سید کمال‌الدین میرجعفریان در جلسه هم‌اندیشی مقابله با ملخ صحرایی، اظهار داشت: دستگاه‌های امدادرسان و خدماتی به خصوص جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست بایستی با تجهیز امکانات و ماشین‌آلات مورد نیاز برای هجوم احتمالی ملخ صحرایی آماده مقابله باشند.

وی بیان داشت: اطلاع‌رسانی و آموزش‌های مردمی درخصوص راه‌های مقابله با هجوم ملخ صحرایی از طریق صدا و سیما به کشاورزان و روستاییان یکی از بهترین راه‌های مقابله با این بحران است.

به گزارش فارس؛ مبارزه با ملخ‌های مهاجر (صحرایی) از ابتدای اردیبهشت‌ماه امسال تاکنون در سطح یک هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی استان خراسان‌جنوبی انجام و جلوی خسارت‌های احتمالی گرفته شد.

51 شبکه مراقبت از آفات در استان فعال است که ۳۵ مورد دولتی و ۱۶ مورد خصوصی هستند، خراسان‌جنوبی قبل از هجوم ملخ‌ها آمادگی کامل برای مبارزه با این آفت را داشت لذا هنگام شناسایی کانون ملخ به موقع سم‌پاشی شد و خسارتی به اراضی وارد نکرد.

نظرات کاربران