30. مهر 1398 - 18:38
بیرجندرسا-نباتی با بیان اینکه با اشاره به این که فرار مالیاتی در قالب تشکیل شرکت‌های صوری و استفاده از کارت‌های بازرگانی شکل می‌گیرد، گفت: تاکنون ۲۱ شرکت صوری که از دیگر مناطق به خراسان جنوبی آمده‌اند شناسایی شده‌ است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «مهدی نباتی» ظهر امروز ( 30 مهر) در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان جنوبی با اشاره به مشکل سوءاستفاده‌ از کارت‌های بازرگانی و پیله‌وری برای فرار مالیاتی، اظهار کرد: باید اقدامات جدی و نظارت های لازم  در این خصوص صورت گیرد.

 

مدیرکل امور مالیاتی خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه با اشاره به این که فرار مالیاتی در قالب تشکیل شرکت‌های صوری و استفاده از کارت‌های بازرگانی شکل می‌گیرد، گفت: تاکنون 21 شرکت صوری که از دیگر مناطق به خراسان جنوبی آمده‌اند شناسایی شده‌ است.

 

وی در پاسخ به گلایه تولیدکنندگان در خصوص اخذ مالیات بر ارزش افزوده، گفت: باید این نکته را در نظر گرفت که طبق قوانین از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده سه درصد آن به شهرداری‌ها و دهیاری‌های مناطق محروم جهت توسعه اختصاص می‌یابد.

 

نباتی ادامه داد: براساس قوانین در سال جاری 141 هزار میلیارد تومان درآمد برای کشور از محل  اخذ مالیات‌ها پیش بینی شده است که برای عدم وابستگی بودجه به نفت باید این درآمد محقق شود.

 

وی به آخرین مهلت بخشودگی جرایم مالیاتی اشاره کرد و گفت: مؤدیان مودیان مالیاتی حقیقی و حقوقی غیردولتی تا ساعت 20 امشب 30 مهرماه فرصت دارند تا با پرداخت اصل مالیات از بخشودگی صدر درصد جرائم بهره‌مند شوند.

نظرات کاربران