30. مهر 1398 - 18:20
بیرجندرسا-استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ایجاد صنایع فرآوری محصولات استراتژیک، صنایع بسته‌بندی و صنایع فرآوری محصولات معدنی باید از اولویت‌های جدی استان باشد، گفت: امیدواریم یکی از آسیب‌های اصلی استان که خام‌فروشی است را بتوانیم مدیریت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، محمد صادق معتمدیان عصر امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان‌جنوبی، با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان «رونق تولید»، اظهار داشت: با توجه به اینکه تولید محوری اساسی‌ترین نیاز استان و کشور لذا از مدیران استان انتظار می‌رود در حوزه اقتصادی در راستای رونق تولید و رفع موانع فعالیت کنند.

وی بیان داشت: دولت باید شرایط مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی فراهم کند لذا تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش و ثابت واحدهای تولیدی استان یکی از مطالبات جدی بخش خصوصی است.

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های ما اجرایی کردن توافقات سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه در اسفندماه سال گذشته به خراسان‌جنوبی در بحث ۲۰۰ میلیون دلاری مصوب شده است، تبیین کرد: خوشبختانه مراحل اجرایی آغاز شده و جلساتی با سازمان برنامه و بودجه کشور و صندوق توسعه ملی برگزار کردیم و فردا جلسه‌ای در تهران با حضور تیم اقتصادی و دستگاه‌های اجرایی استان در رابطه با نحوه تخصیص این اعتبارات برگزار می‌شود.

معتمدیان به قول وزیر صمت در سفر به استان خراسان‌جنوبی در زمینه اختصاص 300 میلیارد تومان اعتبار از محل تبصره 18، مطرح کرد: مسؤولان سازمان صمت استان باید برای تحقق این قول پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مرتب رفع موانع تولید در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی، عنوان کرد: طبق برنامه ماه‌های اخیر بحث بازدید میدانی از شهرک های صنعتی و برگزاری جلسات رفع موانع تولید را اجرایی و ضمن تصویب مصوبات برای اجرایی‌شدن آن باید اقدام شود.

استاندار خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه باید بازنگری و پایش صدور کارت‌های پیله‌وری انجام شود تا بحث فرار مالیاتی و سوء استفاده‌ها در این زمینه مدیریت شود، خاطرنشان کرد: از امسال باید برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم که بحث خرید توافقی محصولات استراتژیک استان در دستور کار تعاونی‌های روستایی باشد.

معتمدیان تصریح کرد: کارآفرین به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی به عنوان سربازان جبهه افقتصادی تلاش می‌کنند، ادامه لذا امیدواریم با برنامه‌های که انجام می‌شود فرهنگ  قدردانی از کارآفرینان را در جامعه و استان نهادیه کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید راهکارهایی برای افزایش صادارت در کارگروه توسعه صادارت اندیشیده شود، مطرح کرد: جلوگیری از اجرای طرح‌های آب‌بر از اولویت‌هایی است که در استان دنبال خواهیم کرد زیرا خراسان‌جنوبی اولین استانی در کشور است که بحث سند سازگاری با کم‌آبی در آن اجرایی می‌شود.

 استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ایجاد صنایع فرآوری محصولات استراتژیک، صنایع بسته‌بندی و صنایع فرآوری محصولات معدنی باید از اولویت‌های جدی استان باشد، تصریح کرد: امیدواریم یکی از آسیب‌های اصلی استان که خام‌فروشی است را بتوانیم با اجرای این برنامه‌ها مدیریت کنیم.

نظرات کاربران