30. مهر 1398 - 13:31
بیرجندرسا-حجت الاسلام رمضان پور گفت: همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) همایش بزرگ پیاده روی از سه مسیر سه راه حاجی آباد به سمت شاهرخت و از جاده مرزی بارنجگان به سمت شاهرخت و از آهنگران به سمت شاهرخت برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «علی رمضان پور» ظهر امروز (۳۰ مهر) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مراسمات عزاداری شهادت امام رضا(ع)، رحلت پیامبراکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) در بقاع متبرکه زیرکوه برگزار می‌شود.

 

وی گفت: همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) همایش بزرگ پیاده روی از سه مسیر سه راه حاجی آباد به سمت شاهرخت و از جاده مرزی بارنجگان به سمت شاهرخت و از آهنگران به سمت شاهرخت برگزار می‌شود.

 

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه زیرکوه افزود: سال گذشته در این همایش بیش از 12 هزار نفر شرکت کردند که امسال پیش بینی می‌شود تعداد بیشتری در این همایش حضور یابند.

 

رمضان پور تصریح کرد: در طول مسیر این همایش بزرگ نیز 30 موکب به صورت خودجوش توسط شهروندان برپا شده و به عزاداران خدمت‌رسانی و پذیرایی می‌کنند.

 

وی ادامه داد: در روز شهادت امام رضا(ع) برنامه‌های سخنرانی، مداحی و زیارت را خواهیم داشت و بعد از مراسم نیز عزاداران رضوی اطعام می‌شوند.

 

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه زیرکوه با بیان اینکه در نماز جمعه این هفته از پنج واقف شهرستان تجلیل می‌شود خاطرنشان کرد: همچنین همزمان با دهه پایانی ماه صفر همایش وقف با همکاری اداره اوقاف قاین و زیرکوه تحت عنوان همیاران وقف قرآنی در شهرستان برگزار می‌شود.

 

رمضان پور اظهار کرد: سرکشی و عیادت از بیماران در بیمارستان، دیدار با خانواده شهدا، غبارروبی مزار شهدا، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه و نشست با خبرنگاران از جمله برنامه‌های اوقاف زیرکوه در دهه پایانی ماه صفر است.

 

وی با بیان اینکه بیشترین موقوفات شهرستان مربوط به عزاداری سیدالشهدا(ع) است افزود: موقوفه شش دانگ قنات با 12 شبانه‌روز آب و دارای نیت کتابخوانی در زیرکوه است که احیا می‌شود.

نظرات کاربران