30. مهر 1398 - 13:11
بیرجندرسا-نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر کاهش دمای هوا تا پایان هفته جاری در استان خراسان جنوبی است به طوری که دما در نقاط کوهستانی قاین و سربیشه به صفر می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: مطابق با الگوی نقشه‌ها برای فردا (چهارشنبه) در نواحی شمالی استان افزایش ابر و در برخی نقاط از جمله سرایان، فردوس و قاینات احتمال بارش خفیف دور از انتظار نیست.

جواد نخعی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از کاهش نسبی دمای هوا برای امشب در استان خبر داد و افزود: این وضعیت در پایان هفته روند افزایشی خواهد داشت.

وی با اشاره به شروع بارش پاییزی در خراسان جنوبی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته سهم بیرجند و آرین شهر از بارندگی‌ها یک میلیمتر بوده است و شهرهای خوسف، حاجی‌آباد، زهان، سرایان و درمیان کمتر از یک میلیمتر بارندگی داشته‌اند.

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: کمینه و بیشینه دمای مرکز استان در این مدت به چهار و ۲۶ درجه سلسیوس رسید و در این مدت سربیشه با کمینه دمای ۲ و دهسلم نهبندان با بیشینه ۳۴ درجه سانتیگراد به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان بودند.

نظرات کاربران