29. مهر 1398 - 13:03
بیرجندرسا-معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری سیزدهمین جشنواره تئاتر استان در تاریخ ۲۲ لغایت ۲۴ آبان ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، سید علی زمزم با اشاره به اینکه مهلت ثبت‌نام در این جشنواره تا ۱۰ آبان ماه است، اظهار کرد: گروه‌های فعال هنری که از آبان سال گذشته تا ابتدای آبان امسال، حداقل پنج اجرای عمومی داشته باشند، می‌توانند در این جشنواره ثبت‌نام کنند.
 

وی افزود: جشنواره تئاتر امسال در سالن‌های پلاتوی استاد عبداللهی واقع در انجمن نمایش استان، پلاتوی پروفسور کامیابی مسک واقع در جنب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آمفی تئاتر گلبانگ واقع در خیابان مطهری برگزار می‌شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه اولویت انتخاب برترین‌ها با تئاترهای دارای متون ایرانی و تاکید بر فرهنگ بومی و آداب و رسوم خراسان جنوبی است، ادامه داد: در بخش مسابقه نمایش نامه‌نویسی جشنواره نیز موضوعاتی همچون شعارسال، عفاف و حجاب اولویت دارند.
 

زمزم با اشاره به اینکه تماشای آثار جشنواره برای عموم آزاد است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۹ گروه به طور قطعی ثبت‌نام کرده‌اند و احتمال می‌رود تا پایان مهلت، سه گروه دیگر نیز اضافه شوند.
 

وی هدف از برگزاری این جشنواره را اعتلای هنر تئاتر و در راستای گسترش و توسعه این هنر ارزشی و به منظور ارتقا سطح کمی و کیفی تولیدات نمایشی از طریق تاکید بر اجراهای عمومی و افزایش مخاطبان تئاتر دانست و یادآور شد: رشد کیفی آثار نمایشی در جریان اجراهای متعدد و متعاقبا معرفی بهترین آثار نمایشی به دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از دیگر اهداف برگزاری سیزدهمین جشنواره تئاتر استان است.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران