24. مهر 1398 - 14:08
فرمانده انتظامی خراسان جنوبي
باند تصادفات ساختگي در خراسان جنوبي متلاشی شد
بیرجندرسا-سردار شجاع از دستگیری ۴ نفر از جاعلان تصادفات ساختگی برای کلاهبرداری از شرکت بیمه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، سردار «مجيد شجاع» امروز (۲۴ مهر) در تشريح اين خبر اظهار داشت: خبري مبني بر کلاهبرداري از شرکت بيمه با ايجاد تصادف هاي ساختگي و اخذ ديه توسط باندي که به صورت خانوادگي اداره و کنترل مي شود به پليس آگاهي مركز استان واصل شد.

 

وي افزود: با توجه به حساسيت موضوع و پيشگيري از وقوع اين گونه کلاهبرداري ها در سطح استان، تيم ويژه اي از كارآگاهان پليس آگاهي جهت بررسي موضوع تشكيل شد كه مأموران پس از تحقيقات ميداني گسترده کليه افراد دخيل در وقوع جرم کلاهبرداري را شناسايي و دستگير كردند.

 

سردار شجاع بيان داشت: متهمان در ابتدا به طور قطع ساختگی بودن تصادفات را تکذیب کردند و در ادامه با مشاهده اسناد و مدارک غیر قابل به جرم خود اعتراف کردند و با بررسي پليس مشخص شد كه اين باند 4 نفره در 9 فقره تصادف ساختگي حدودا 820 ميليون ريال خسارت از شرکت بيمه دريافت كردند.

 

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبي خاطر نشان كرد: تحقيقات تكميلي كارآگاهان پليس آگاهي حاكي از آن بود كه براي ساير تصادفات ساختگي يك مليارد و 800 ميليون ريال از طرف شرکت بيمه براي اين خانواده کلاهبردار در نظر گرفته شده است و در رديف پرداخت قرار دارد.

 

سردار شجاع گفت: با هوشياري مأموران و پس از هماهنگي با مقام قضايي مقرر شد تا زمان تکميل تحقيقات هيچگونه خسارتي پرداخت نشود و اين موضوع به شرکت بيمه نيز اعلام و  با توجه به مدارک و مستندات موجود پرونده به مقام قضايي ارسال شد.

 

فرمانده انتظامی خراسان جنوبي با اشاره به اينكه با اعلام نظر هيئت کارشناسي،ساختگي بودن تصادف هاي صورت گرفته محرز و در نهايت منجر به صدور کيفر خواست و راي عدم پرداخت خسارت شد تصريح كرد: متهمان به 9 فقره كلاهبرداري از این طریق اعتراف كردند كه جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي شدند.

نظرات کاربران