21. مهر 1398 - 14:11
بیرجندرسا-رئیس فدارسیون هندبال کشور از جذب ۳۵۰ هزار نفر در ورزش همگانی به رشته هندبال تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، علیرضا پاکدل پیش از ظهر یکشنبه در مجمع عمومی انتخاب رئیس هیئت هندبال خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی علی رغم محرومیت ها در بخش هندبال از استان های پیشگام کشور است.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته امتیاز حضور در لیگ برتر به تیم ذغال سنگ طبس داده شد، بیان کرد: امروز استان شما یه تیم در لیگ برتر دارد و قرار شد به صورت حرفه ای و باشگاهی در ورزش حضور داشته باشد.

رئیس فدارسیون هندبال کشور با بیان اینکه خراسان جنوبی در ورزش هندبال از رتبه ۱۸ کشور در سال ۹۶ به رتبه ۱۳ سعود پیدا کرده است، عنوان داشت: کسب این موفقیت نشان از تلاش مسئولان و ورزشکاران استان طی سال های اخیر بوده است.

هندبال رشته اول ورزشی خراسان جنوبی است

پاکدل، هندبال را رشته اول خراسان جنوبی دانست و گفت: خراسان جنوبی طی سال های اخیر دستاوردهای خوبی در این ورزش داشته اگرچه در بانوان مقداری از غافله عقب است.

وی با تأکید بر همت ویژه استان در بخشس هندبال بانوان، بیان داشت: فدراسیون هندبال نیز آمادگی دارد در بخش آموزش و اردوهای ملی بانوان در کنار استان بوده تا هندبال بانوان سر و سامان گیرد.

رئیس فدارسیون هندبال کشور با بیان اینکه یکی از برنامه های اصلی در فدراسیون همگانی کردن این رشته ورزشی است، افزود: در سال های اخیر به بعد همگانی ورزش توجه زیادی نشده اما امسال توجه به این بخش در دستور کار وزرات و فدراسیون قرار گرفته است.

پاکدل با اشاره به اینکه در این راستا تفاهم نامه های با دفتر همگانی وزارت و شهرداری ها منعقد شده است، گفت: در این تفاهم نامه ظرفیت ۳۵۰ هزار نفری تعهد کردیم تا پایان سال در ورزش همگانی جذب رشته هندبال شوند که ۱۲ هزار سهم خراسان جنوبی است.

برگزاری یک رویداد بین المللی هندبال در خراسان جنوبی

وی اضافه کرد: امروز یکی از مواردی که در کشور مورد آسیب جدی واقع شده بحث سلامت خانواده هاست که با ورزش همگانی می تواند جبران شود.

رئیس فدارسیون هندبال کشور با اشاره به اینکه نبود سامانه جامع آمار و اطلاعات در حوزه هندبال را یکی از مشکلات این ورزش دانست و گفت: با تلاش های انجام شده این سامانه که بعد چهار ماه تدوین و راه اندازی شد.

پاکدل با بیان اینکه این سامانه یکی از ملاک های مهم ارزشیابی و تخصیص تجهیزات خواهد بود، افزود: خراسان جنوبی در این زمینه خیلی از استان های دیگر عقب است و تاکنون از ۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته ۵۲ نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: اگر بازیکنی در مسابقات ملی یا منطقه ای حضور یابد و خارج از سامانه باشد بازیکن غیرمجاز محسوب شده و حذف خواهد شد.

رئیس فدارسیون هندبال کشور با اشاره به اینکه در رشته هندبال ساحلی ظرفیت خوبی در خراسان جنوبی وجود دارد، عنوان داشت: به طور حتم هندبال ساحلی به عنوان یک ظرفیت در این استان جواب خواهد داشت.

پاکدل اضافه کرد: قول می دهیم اگر زیرساخت ایجاد شود امسال یا سال دیگر یک رویداد بین المللی در این رشته در استان برگزار کنیم.

وی بیان کرد: در رشته هندبال حدود هفت سال بود که هیچ میزبانی به ایران داده نشده بود امسال با دیپلماسی ورزشی و پیگیری های انجام شده توانستیم میزبانی جوانان آسیا که سال آینده برگزار می شود، را بگیریم.

رئیس فدارسیون هندبال کشور از برگزاری اردوی تیم ملی هندبال جوانان در طبس خبر داد و گفت: غیر از طبس در شهرهای دیگر استان اگر ظرفیت لازم وجود داشته باشد آمادگی داریم این اردوها را برگزار کنیم.

نظرات کاربران