17. مهر 1398 - 13:31
بیرجندرسا-اصغرزاده با بیان اینکه خراسان جنوبی از حیث کنترل بیماری های مشترک دامی وضعیت مناسبی دارد، گفت: دامپزشکان در این سازمان درگیر بیماری های مشترک بین دام و انسان می شوند اما اجازه نمی دهند که مردم خراسان جنوبی با این بیماری ها درگیر شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «محمد اصغرزاده» امروز چهارشنبه (17 مهر) در همایش روز ملی دامپزشکی خراسان جنوبی اظهار داشت: شعار امسال سازمان دامپزشکی کشور «امنیت غذایی و رونق تولید» است و رسیدگی به این دو موضوع مهم بر عهده سازمان دامپزشکی قرار دارد.

 

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه عملکرد دامپزشکی در سلامت غذا باید افزایش یابد، افزود: این عملکرد می تواند سبب افزایش 25 درصدی تولید شود و دامپزشکی در افزایش تولید در کشور از نقش به سزایی برخوردار است.

 

وی با توجه به اینکه خراسان جنوبی از حیث کنترل بیماری های مشترک دامی وضعیت مناسبی دارد، ادامه داد: دغدغه همه ما در سازمان دامپزشکی خدمت به مردم و تولیدکنندگان است تا مردم این استان نسبت به عدم وجود و کنترل بیماری های مشترک خاطرشان آسوده شود.

 

اصغرزاده با اشاره به اینکه کم و کاستی های بسیاری وجود دارد، در ادامه بیان کرد: اما تلاش داریم با توان و پتانسیل هایی که وجود دارد بتوانیم این کاستی ها را به حداقل برسانیم و نیروهای توانمند جوان و با اعتقاد در دامپزشکی استان داریم که در جهت سلامت مردم تلاش های شبانه روزی دارند.

 

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه نیمی از بیماری هایی که انسان می گیرد جزو بیماری های مشترک است، افزود: همکاران و دامپزشکان در این سازمان درگیر بیماری های مشترک بین دام و انسان می شوند اما اجازه نمی دهند که مردم خراسان جنوبی با این بیماری ها درگیر شوند.

 

وی در پایان به موضوع برندسازی شتر اشاره کرد و گفت: این زمینه در استان مغفول مانده بود و اکنون شاهد هستیم که بحث هاب شتر در خراسان جنوبی آغاز شده است و امیدواریم این ظرفیت عظیم در کشور به الگویی تبدیل شود و در این زمینه حمایت ها و همکاری هایی خواهیم داشت و این موضوع منشا خیری برای خراسان جنوبی خواهد بود.

 

«نظر افضلی» نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس هم در همایش روز ملی دامپزشکی خراسان جنوبی اظهار داشت: سال سختی را سازمان دامپزشکی طی کرد و با آنفولانزای حادی طی سال گذشته رو به رو بود و آن را توانست با اقدامات خوب و به موقع ساماندهی و کنترل کردند.

 

وی با بیان اینکه انتفال ارز طی سال اخیر دچار مشکل شد، ادامه داد: در این راستا بحث واردات واکسن ها نیز در معرض خطر قرار گرفت که توانستیم آن را کنترل کنیم و سال سختی در حوزه کشوری به خصوص دامپزشکی پشت سر گذاشتیم.

 

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس در پایان بیان کرد: بحث های هاب شتر و واردات دام را در استان داریم که تمام تلاش آن به دوش دامپزشکی است و با تلاش همه دستگاه ها به خصوص دامپزشکی در حال رد کردن گردنه فشار تحریم به کوری چشم آمریکا هستیم.

نظرات کاربران