16. مهر 1398 - 14:22
بیرجندرسا-کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی ماهانه 100 هزار تومان برای نگهداری در منزل سالمندان زیرپوشش این نهاد کمک هزینه پرداخت می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی استان گفت: هزینه نگهداری سالمندان و بیماران  زمین گیر بسیار بالا است که نیازمند همت خیران و حامیان است.

وی با اشاره به اینکه 53درصد مددجویان زیرپوشش این نهاد سالمند هستند، افزود: هم اکنون ۲۲ هزار و ۷۶۴ خانوار سالمند از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی استان بهره مند هستند.

نخعی پرداخت کمک معیشت،تامین هزینه های مسکن،اعطای وام کارگشائی و تامین هزینه های بهداشت و درمان و نگهداری سالمندان در منزل از جمله خدمات کمیته امداد استان به سالمندان زیرپوشش است.

وی گفت: این نهاد خدمات مختلف بهداشتی و درمانی را در قالب هزینه نگهداری از بیماران نیازمند، هزینه لوازم پزشکی مصرفی و تجهیزات توانبخشی (تخت، واکر، تشک مواج، عصا، سمعک، عینک، دندان مصنوعی و موارد دیگ)، ارتقاء شاخص های بهداشتی، پرداخت فرانشیز و هزینه های بستری و سرپایی سالمندان را پرداخت می کند.

نظرات کاربران