16. مهر 1398 - 14:13
مسئول مرکز متنا سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی:
حماسه اربعین توسط هنرمندان خراسان جنوبی مستند سازی می شود
بیرجندرسا-مسئول مرکز متنا سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی از اعزام گروه مستند ساز این مرکز برای به تصویر کشیدن حماسه اربعین به عراق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،محمدرضا براتی با اشاره به حماسه عظیم پیاده روی اربعین بیان کرد: پیاده روی اربعین بهترین موقعیت برای معرفی مکتب حسین (ع) و یارانش به عالمیان است.

وی با  بیان اینکه بازتاب و رسانه ای کردن حماسه اربعین از اقدامات مهم و حائز اهمیتی بوده که می طلبد مورد توجه باشد، اظهار کرد: پیاده روی اربعین کلاس درس بزرگی است که می توان از آن ایثار، خدمت به هم نوع، سبک زندگی اسلامی، انفاق و عبادت آموخت.

براتی با بیان اینکه باید با به کارگیری نیروی رسانه و فضای مجازی کتاب فرهنگ عاشورا و کربلا را برای مردم باز کرد، افزود: در راستای به تصویر کشیدن این فرهنگ، گروه مستند سازی از طریق مرکز متنای خراسان جنوبی به این راهپیمایی بزرگ سیاسی فرهنگی اعزام شدند.

وی با اشاره به محوریت تولیدات این گروه بیان کرد: تولیدات این مستند در هفت محور شامل پیام نجات، وحدت- حب الحسین یجمعنا-، خدمت رسانی به زوار، اربعین و انتظار، اقتصاد و سیاست در اربعین، سبک زندگی حسینی و مطالبات جهان اسلام است.

مسئول مرکز متنا سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی ادامه داد: با توجه به ضرورت تسلط به زبان عربی و انگلیسی، یک مترجم زبان عربی و یک مترجم زبان انگلیسی  هم به همراه گروه مستندساز اعزام شده اند.

وی اظهار کرد: محتوای تولیدشده به صورت اینترنتی توسط تصویربرداران ارسال و  به وسیله تدوین گران مستقر در مرکز متنا، پس از تدوین و افزوده شدن جلوه های صوتی و تصویری خروجی گرفته می شود.

براتی با اشاره به نحوه انتشار و اکران تولیدات اربعینی مرکز بیان کرد: با توجه به ظرفیت بالای این مرکز و ارتباط مناسب با سایر مراکز رسانه ای، محتواهای تولید شده در خبرگزاری های مرجع استان و شبکه های اجتماعی مختلف منتشر خواهند شد.

 مسئول مرکز متنا سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی اظهار کرد: همچنین مستند تهیه شده در رابطه با راهپیمایی اربعین ۹۸ نیز در ابتدای آبان ماه سال جاری اکران خواهد شد.

نظرات کاربران