15. مهر 1398 - 13:45
بیرجندرسا-رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طرح «واحدهای مسکونی معیشت محور» برای اولین بار در کشور به صورت پایلوت در محمود آباد بهدان از توابع شهرستان بیرجند اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، علیرضا تابش پیش از ظهر دوشنبه در مراسم بهره برداری از طرح هادی روستای محمود آباد بهدان در بیرجند بیان کرد: در مسکن روستایی هیچ مشکلی برای تامین اعتبار نداریم.

وی با بیان اینکه امسال برای ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی تامین اعتبار کرده ایم، افزود: این اعتبارات در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت می شود.

تابش با بیان اینکه تاکنون ۵۰ هزار واحد عقد قرارداد شده است، اظهار کرد: اگر از سوی مردم برای دریافت این وام ها همتی شود، می توانند با استفاده از سایر کمک ها بنیاد مسکن خانه هایشان را مقاوم کنند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: علاوه بر این با نهادهایی مانند کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی تفاهم نامه هایی داریم.

وی با بیان اینکه خانه های روستایی باید معیشت محور شوند، افزود: در ابتدا قرار بود مسکن از طرف بنیاد مسکن تامین شود و بسیج سازندگی وام هایی در زمینه احداث دامداری بدهد.

تابش با بیان اینکه با بحث و بررسی های انجام شده به دنبال توسعه صنایع دستی  و احداث واحدهای معیشت محور هستیم، افزود: این امر به صورت پایلوت از روستای محمودآباد بهدان آغاز می شود تا بتوانیم خانه و کارگاهی معیشت محور داشته باشیم.

نظرات کاربران