15. مهر 1398 - 13:17
بیرجندرسا-معاون اول رئیس جمهور با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن در کشور و همت و تلاش و پشتکار مسؤولان، گفت: اعمال فشار و تحریم‌های ظالمانه سران استکبار علیه جمهوری اسلامی ایران با وحدت و همدلی مردم و در سایه تلاش شبانه‌روزی مسؤولان اجرایی با شکست مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، اسحاق جهانگیری در مراسم بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به بیرجند از محمدشهر، اظهار داشت: از آغاز دولت دوازدهم هر سال 100 تا 300 میلیون دلار برای آبرسانی به روستاها هزینه شده است.

وی با اعلام اینکه در بخش آب مناطق مرزی کشور کارهای بزرگی انجام شده، افزود: طی پنج سال گذشته هشت میلیارد دلاری معادل 30 هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در آب‌های مناطق مرزی کشور هزینه شده است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در بخش آب و برق در سال‌های اخیر کارهای بسیار بزرگی در کشور انجام شده، بیان داشت: در تمام بخش‌ها از جمله صنعت، نفت، کشاورزی و راه و شهرسازی کارهای بزرگی انجام شده و در حال انجام است.

جهانگیری با اشاره به تبلیغات منفی پیرامون خاموشی برق، اعلام کرد: خوشبختانه امسال خاموشی جدی برق در بخش‌های صنعت، برق خانگی و خدمات نداشته و بلکه صادرات برق هم به کشورهای همسایه داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران اکنون به قطب تولید برق در منطقه تبدیل شده‌ که با صادرات آن به برخی کشورهای منطقه وجوه دریافتی از آن در راستای سازندگی کشور هزینه می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن در کشور و همت و تلاش و پشتکار مسؤولان، مطرح کرد: اعمال فشار و تحریم‌های ظالمانه سران استکبار علیه جمهوری اسلامی ایران با وحدت و همدلی مردم و در سایه تلاش شبانه‌روزی مسؤولان اجرایی با شکست مواجه شده است.

جهانگیری رفع مشکلات معیشتی مردم را از برنامه‌های در دستور کار دولت ذکر و تبیین کرد: باید با وحدت و همدلی و تلاش شبانه‌روزی مسؤولان در بخش اقتصادی به نقطه‌ای برسیم که وضع معیشتی مردم بهبود و شرایط اقتصادی پایدار در کشور حاکم شود.

وی با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته در استان خراسان‌جنوبی به طور میانگین سالانه ۳۰۰ روستا آبرسانی می‌شد که تنها در سال ۹۵ دو هزار و ۹۰۰ روستا آبرسانی شد، اعلام کرد: با اجرای طرح‌های مهم آبرسانی مشکل کمبود آب آشامیدنی بیرجند رفع‌ و برای توسعه بیش از پیش خراسان‌جنوبی نیازمند اجرای طرح‌های مهم و زیربنایی هستیم.

نظرات کاربران