14. مهر 1398 - 14:27
بیرجندرسا-بازرس کل خراسان جنوبی گفت: در سفر رئیس قوه قضائیه به ‌خراسان جنوبی در جلسه شورای قضایی به صورت خصوصی به بنده گفت که ‌باید راهبردهای آیت‌الله عبادی خط یک حرکت دستگاه‌های نظارتی در استان باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، سیدرسول شاه رضایی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: در سازمان بازرسی کل کشور در حوزه ریاست مجموعه دفترمدیریت عملکردی داریم که زیر نظر رئیس سازمان است که براسای وظایف ذاتی خود نظارت بر عملکرد نظارتی است و نظارت بر دستگاه‌های اجرایی اداره کل بازرسی است.

وی افزود: دقت می‌شود که انحرافی در عملکرد همکاران ما چه در عملکردی و رفتاری صورت نگیرد. این دفتر وظیفه نظارت بر عملکرد در بخش‌های مختلف را دارد و با ماموریت‌های متعدد که داریم همکاران برنامه‌های مختلف نظارتی را اجرا می‌کنند.

معاون رسیدگی به شکایات دفتر مدیریت عملکرد سازمان بازرسی کل کشور گفت: تعامل بازرس کل ما با بخش‌های ذیربط مهم و حساس است که مهم‌ترین آن نماینده ولی فقیه و امام جمعه در مرکز استان است و بخش‌های سیاسی با حوزه استانداری و سایر بخش‌ها تعامل داریم. تحقیقاتی در این زمینه باید داشته باشیم و مصاحبه با این مسئولان و بررسی شکایات و مشکلات محور کاری ما است.

شاه‌رضایی افزود: نمایندگان ولی فقیه ارتباط خوبی با مردم دارند. دردهای مردم به آنها منعکس می‌شود خیلی خوب می‌توانند تاثیرگذار باشند و به بخش‌های نطارتی کمک کنند به نظر شما در حوزه استان چه نکته مهم اساسی دربرنامه نظارتی مدنظر است که باید اجرایی شود؟ نقطه نظراتی که در حوزه ملی و کشوری مد نظر شما است به ما منعکس کنید تا به گوش ریاست برسانیم.

معاون رسیدگی به شکایات دفتر مدیریت عملکرد سازمان بازرسی کل کشور عنوان کرد: باید بخش نظارتی تقویت شود و مشکل جدی ما سو مدیریت است. در مدیریت مهم‌ترین بخش نظارت است که تلاش می‌کنیم این بخش هم تقویت شود.

توصیه رئیس قوه قضائیه به بازرس کل خراسان جنوبی: راهبردهای آیت‌الله عبادی خط یک حرکت دستگاه‌های نظارتی در استان باشد

بازرس کل خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: هنگامی که آیت‌الله رئیسی به استان خراسان جنوبی سفر کردند با توجه به اینکه ایشان علاوه بر مقام قضایی در مقام نظارتی نیز تجربه کار داشتند در جلسه شورای قضایی به صورت خصوصی به بنده فرمودند که "باید راهبردهای آیت‌الله عبادی خط یک حرکت دستگاه‌های نظارتی در استان باشد چون ایشان هم در معنویت هم در مقام اجرا و هم در مقام مطالبه‌گری از همه ما جلوتر هستند."

مظهری افزود: وسعت دیدی که ریاست قوه قضائیه نسبت به دیدگاه‌های ارزشمند شما دارند به نوعی فتوای حرکت مسیر ماست.

بازرس کل خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: شما فرمودید که در انجام وظایف تلاش مضاعف صورت گیرد و با دعای خیر شما در سطح منطقه رتبه یک پیشرفت و در سطح کشور نیز رتبه سوم را از آن خود کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: بارها فرمودید که ضعفا در دستگاه‌های اداری از نفس نیفتند بر حسب این دستور باید بگویم که لباس سربازی‌ام را در ماشین شخصی خودم قرار داده‌ام و روزهای جمعه در نماز جمعه حضور می‌یابم چون اعتقاد دارم که بهترین حرف‌های مطالبه‌گری در جاهای معنوی زده می‌شود.

وی ادامه داد: درست است که گلایه‌هایی وجود دارد اما راهکارها را آدم‌های باتقوا و مومن با رعایت حال جمهوری اسلامی می‌گویند پس حرف‌هایی که در نماز جمعه می‌شنویم بهترین حرف‌هاست.

بازرس کل خراسان جنوبی اضافه کرد: خدماتی که دولت باید در حوزه اجرا انجام دهد تمام تلاشمان را کرده‌ایم که طبق فرمایشات شما به عدالت صورت گیرد.

مظهری گفت: جمله کلیدی شما این است که فرمودید "کار را به عدالت می‌شناسند نه با آمار" بنابراین امیدواریم سربازی شما را داشته و رهنمودهای حضرتعالی را به اجرا درآوریم. دعا بفرمایید تا فرزندان شما در این راه همچنان کوشا و با تقویت نگاه نظارتی که در سطح استان توسط حضرتعالی راه‌اندازی شده گام بردارند.

بازرس کل خراسان جنوبی مطرح کرد: همیشه راهبرد گام دوم انقلاب در کلام و سخنان شما نمود پیدا می‌کند و شانه‌های جوانان باید آماده پذیرش مسئولیت‌ها شود و از مساعدتی که نسبت به این فضای کاری در سطح استان دارید بسیار سپاسگذاریم.

نظرات کاربران