11. مهر 1398 - 19:32
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی؛
دنیای امروز مشتری اسلام و انقلاب ایران است
بیرجندرسا-آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه اربعین حسینی را باید غنیمت شمرد، گفت: امروز دنیا مشتری حرف های اسلام و انقلاب است؛ این راهپیمایی های انگلیس و آمریکا برای این است که حرف ما را می گویند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، آیت الله «سیدعلیرضا عبادی» امروز پنجشنبه (11 مهر) در دیدار با مربیان خواهر طرح شجره صالحین خراسان جنوبی اظهار داشت: شجره طیبه صالحین بسیار آگاهانه نامگذاری شده است به این دلیل که در هر امری آن چه کارساز است رعایت صلاحیت است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در دنیا کار خیر زیاد است، ادامه داد: انواع کارهای پسندیده وجود دارد اما در کلام وحی مشاهده می کنید که بیشتر تاکید بر عمل صالح انجام دادن است و به آن امری می شود صالح گفت که در رسیدن به نتیجه نقش فرمول داشته باشد و در زمان و مکان خودش موثر واقع شود.

 

وی با اشاره به اینکه ممکن است کارهای خیر بسیاری انجام شود اما به نتیجه خاص و حل مشکلات نرسد، گفت: در بسیاری از موارد از جمله امور نظامی و سیاسی آن امری صالح است که به نتیجه خاصی ختم شود و در انواع مسائل قابل طرح است.

 

آیت الله عبادی به جریان کربلا اشاره کرد و افزود: ببینید که چه قدر باید زمان بگذرد تا یک فرصتی همه جانبه برای قیام امام حسین (علیه السلام) پیش بیاید و ما به خاطر اینکه آن فرصت سوخت و عمل صالح صورت نگرفت همواره عزادار هستیم و خواهیم بود و اگر در آن مقطع بصیرت وجود می داشت صحنه جهان بشریت تغییر می کرد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با توجه به اینکه اصحاب امام حسین علیه السلام بهترین اصحاب هستند، ادامه داد: این افراد فرصت را در جریان کربلا غنیمت شمردند و به خود تردید راه ندادند و در این راه مشخص قدم گذاشتند و به شهادت رسیدند.

 

وی با بیان اینکه امروز ما در یک فرصت استثنایی بعد از 1400 سال قرار داریم، گفت: این فرصت بعد از جریان کربلا منحصر به فرد است و این فرصت هرگز تکرار نمی شود و شرایط جهانی امروز به گونه ای است که در ایران هر چه قدر که انقلاب فراموش شود قطعا در جهان انقلاب اسلامی فراموش نخواهد شد و قوی پیش می رود و دشمن با همه توان و کارشناسی در مقابل انقلاب اسلامی ایستاده است.

 

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه سید حسن نصرالله نمونه ای است که از قلب سخن می گوید و به قلب می نشیند، ادامه داد: سید حسن نصرالله انسانی آگاه و اسلام شناس است و ایشان فرمود که اگر هزار بار مار را بکشند و بسوزانند ما کم نمی آوریم چون به ایران معتقد هستیم و این فرصت را می شناسیم.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: اربعین حسینی امروز در سطح بین الملل خود را نشان می دهد و آن فرصتی است که می توانیم حرف خود را به دنیا می زنیم و امروز دنیا مشتری حرف های اسلام و انقلاب است و این راهپیمایی های موجود در انگلیس و آمریکا برای این است که حرف ما را می گویند.

 

وی با تاکید بر اینکه فرصت اربعین حسینی را باید غنیمت بشماریم، گفت: به مسئله ایجاد بصیرت و بیداری توجه داشته باشید و آن چه خداوند متعال فرموده است را به گوش مردم دنیا برسانید و با همه وجود از این فرصت تکرارنشدنی استفاده کنید و بیش از هر چیز به ایجاد بصیرت توجه داشته باشید.

 

آیت الله عبادی با توجه به اینکه تمام خیر و صلاح شجره طیبه صالحین در ایجاد بصیرت میان مردم است، بیان کرد: برای وارد شدن به گام دوم انقلاب علاوه بر تجربه ها نیاز به بصیرت داریم و کلاس های خود را بر محور بصیرت قرار دهید و از آگاهی های به روز دنیا بهره بگیرید.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: یک رسانه غربی در یک تحلیل آگاهانه و جانانه می گوید که رهبر هوشمند جمهوری اسلامی است که در 70 سال با این بصیرت و هوشمندی توان مقابل خود یعنی غرب را شکست داده است و این موضوعات را باید فرزندان ما بدانند و به تبیین تبلیغات رساله الله در صحنه میدانی نسبت به گول خورده های موجود در ایران بپردازید.

نظرات کاربران