11. مهر 1398 - 12:44
بیرجندرسا-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: اولین هنرستان هنرهای زیبا در استان، ۱۳ مهرماه سال جاری با حضور مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گشایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، ناصر نبی زاده با بیان اینکه این هنرستان در سه رشته سینما، نمایش و نقاشی از ابتدای مهر آغاز به کار کرده است، افزود: هدف اصلی راه‌اندازی این هنرستان ارتقای سطح علمی هنرمندان با فراهم ساختن امکان ادامه تحصیل و ورود به بازار کار هنرجویان و اشتغال آنان است.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از معدود استان‌هایی است که هنرستان هنرهای زیبا را راه اندازی کرده است، اضافه کرد: این هنرستان می تواند به بازآفرینی مواریث و داشته‌ها و ارزش‌های هنری بومی کمک کرده و آن ها را با بیان امروزی ارائه دهد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن قدردانی از حمایت‌ها و تلاش‌های دلسوزانه استاندار خراسان جنوبی، رئیس و معاونان سازمان برنامه و بودجه و مدیرکل آموزش و پرورش استان، یادآور شد: مراسم افتتاح هنرستان با حضور علی اکبر صفی پور، مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان استانی و جمعی از هنرمندان برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران