10. مهر 1398 - 15:48
بیرجندرسا- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی به عنوان پنجمین استان کشور توانست معافیت حضور تیم‌های ورزشی در لیگ‌ها را با اولویت بانوان کسب کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،حسن عزیزی روز چهارشنبه در نشست فعالان ورزش روستایی استان خراسان جنوبی که با حضور مدیرکل دفتر توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان در بیرجند برگزار شد افزود: با نگاه ویژه وزرات، خراسان جنوبی نیز در ردیف استان‌های خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، ایلام و کردستان از این معافیت برخوردار شد. 

وی اظهار داشت: یکی از دغدغه‌ها هیات‌های ورزشی هزینه‌ها و لیگ‌های ورزشی بود که امید است با این معافیت حضور پررنگ‌تری در کشور داشته باشیم. 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: توسعه ورزش همگانی یکی از مهم‌ترین رویکردهای وزارت ورزش و جوانان است و امیدواریم بتوانیم با توجه به ظرفیت‌های فراوان در خراسان جنوبی زمینه بهره برداری از این استعدادها را به مرحله ظهور برسانیم.

وی بیان کرد: سال‌های گذشته به ورزش عشایری توجه زیادی نمی‌شد اما اکنون این حوزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و رویکرد وزارتخانه ورزش و جوانان توسعه بیشتر ورزش در روستاها و مناطق عشایری است.

عزیزی به موضوع ساماندهی مسابقات ملی اشاره کرد و افزود: شعار برگزاری مسابقات این است که بهترین‌ها از بین بیشترین‌ها انتخاب شوند و هدف از برگزاری مسابقات ملی ورزش روستایی و عشایری این است که عمومی کردن ورزش و نشاط اجتماعی در جامعه گسترش یابد.

وی بیان کرد: با برگزاری مسابقات ورزشی در روستاها و مناطق عشایری به دنبال این هستیم که این جامعه انگیزه بیشتری برای ورزش کردن پیدا کنند و هر روستا به عنوان یک هویت منسجم بتواند در زمینه معرفی ظرفیت‌های خود در رده‌های مختلف ورزش فعالیت داشته باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به تاکید بر  موضوع عدالت جنسیتی در حوزه ورزش افزود: امروز شاهد این هستیم که بانوان مانند مردان در تمامی رشته‌های ورزشی حضور دارند و پا به پای مردان در حوزه ورزش فعالیت می کنند و وزارت ورزش و جوانان به دنبال این است  تا یک تحرک واقعی در بین مردم در حوزه ورزش اتفاق بیافتد.

وی با بیان اینکه با توسعه ورزش می توان به مهاجرت معکوس از شهر به روستاها کمک کرد  گفت: امسال ۴۰۰ خانه روستایی در خراسان جنوبی به وسایل و امکانات ورزشی مجهز می شوند.

ایرنا خراسان جنوبی ۶ آبان سال گذشته گزارشی با عنوان «دست رد حامیان مالی به ورزش حرفه‌ای » منتشر کرد و در این گزارش  به مشکل  تیم‌های قهرمانی استان پرداخت که  برای حضور و بازی حرفه‌ای در لیگ‌های برتر به حامیان مالی (اسپانسر) نیاز دارند اما به خاطر نبود آن و دست رد به خواسته‌های قهرمانان، این فرصت‌ها را از کف می‌دهند.

 معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این گزارش اخذ ورودی سازمان لیگ از تیم‌ها را یک مشکل برای استان عنوان کرد و گفت: اگر در سطح کلان کشور، خراسان جنوبی جزو چهار استان محروم و کمتر توسعه یافته محسوب شود از پرداخت حق ورودی تیم‌ها به لیگ معاف می‌شویم که همین موضوع نیز به ورزش استان کمک می‌کند. 

نظرات کاربران