9. مهر 1398 - 20:23
بیرجندرسا-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از ارسال ۲۵۰ اثر به جشنواره ملی خوشنویسی رضوی در این استان خبر داد و گفت: هنرمندان سراسر کشور تا نیمه مهرماه می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، ناصر نبی زاده روز سه شنبه افزود: اولین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی از سری برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) همزمان با آذرماه امسال در بیرجند برگزار می‌شود. 

وی بیان کرد: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره اهل بیت، امام رضا (ع) و پدر بزرگوارشان حضرت امام موسی کاظم (ع)، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده تر این عرصه معنوی از جمله اهداف برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی رضوی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: این جشنواره در دو بخش «ویژه اساتید انجمن که دارای مدرک استادی از انجمن خوشنویسان ایران هستند و بخش سایر هنرمندان تا مدرک استادی» برگزار می‌شود.

وی «نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث و نقاشی خط» را از جمله قالب‌های جشنواره ملی خوشنویسی رضوی ذکر کرد و درخصوص مقررات شرکت در جشنواره گفت: اطلاع رسانی و فرآیند ثبت نام و ارسال اثر از طریق تارنمای شمس توس به نشانی khorasanjonobi.shamstoos.ir  و portal.shamstoos.ir انجام می‌شود.

نبی زاده آخرین مهلت ثبت نام و دریافت تصویر آثار را ۱۵ مهرماه امسال اعلام و اضافه کرد: اختتامیه جشنواره همزمان با شب میلاد امام حسن عسکری علیه السلام (۱۳ آذر) در بیرجند برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران