7. مهر 1398 - 14:30
بیرجندرسا-رئیس هیات کشتی خراسان جنوبی گفت: 11 و 12 مهرماه جاری خراسان جنوبی، میزبان مسابقات کشتی قهرمانی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، عباس سروری، عصر امروز 6 مهر، در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون میزبانی مسابقات کشتی قهرمانی کشور در روزهای ۱۱ و ۱۲ مهرماه اظهار کرد: هیات کشتی استان به دلیل توسعه ورزش کشتی تلاش کرد میزبان این دوره از مسابقات باشد تا جوانان کشتی گیر استان نیز به واسطه حضور قهرمانان جهان جذب شوند.
 

رئیس هیات کشتی خراسان جنوبی افزود: ۳۴ تیم از کل کشور در این مسابقات شرکت دارند که در هر تیم ۱۰ کشتی گیر، سه مربی و یک سرپرست حضور دارند.
 

سروری با بیان اینکه تمامی داوران حاضر در این مسابقات از سراسر کشور بین المللی هستند، گفت: در این مسابقات ۲۵ داور حضور خواهند داشت که دو نفر از آنان داور المپیک هستند.
 

وی با اشاره به اینکه نفرات برتر در مرحله انتخابی تیم ملی قرار خواهند گرفت، تصریح کرد: از خراسان جنوبی به واسطه میزبان بودن، دو تیم در این مسابقات حضور خواهند داشت و اگر بتوانند در لیگ برتر جزو دو تیم برتر باشند میزبانی جام باشگاه‌های جهان در آذرماه را نیز خواهیم داشت.
 

رئیس هیات کشتی  خراسان جنوبی ادامه داد: اعتبار این مسابقات بالغ بر ۱۸۰ میلیون برای ۶۰۰ نفر مهمان برآورد شده است که ۵۰ درصد آن را استانداری و مابقی را اداره کل ورزش و جوانان و خیران متقبل شده‌اند.
 

سروری با اشاره به اینکه خراسان جنوبی در لیگ برتر کشتی با تیم‌های ایران مال، مدافعین حرم استان قم و سیرجان کرمان هم گروه است و به مدت دو ماه به رقابت می‌پردازند، افزود: کشتی گیران خراسان جنوبی پتانسیل بسیار خوبی برای حضور در مسابقات دارند، اما با کمبود امکانات مواجه‌اند.
 

وی یاد آور شد: امسال کلاس‌های دوره مربیگری آلیش و کلاسیک بانوان در استان برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران