6. مهر 1398 - 19:37
معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی:
۴۲ حزب سیاسی در خراسان جنوبی فعال است
بیرجندرسا-معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی از فعالیت ۴۲ حزب سیاسی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، ناصر خوش خبر بعد از ظهر شنبه در جلسه معتمدین و نخبگان استان با معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: این جلسه با هدف گفت و گو و تعامل بین جامعه معدنی شکل گرفته است.

وی با اشاره به حضور۳۳۰نفر از اقشار مختلف خراسان جنوبی در این جلسه، بیان کرد: امروز در این جلسه نمایندگان احزاب، معتمدین، دانشگاهیان، بانوان، ورزشکاران و نمایندگان اقشار مختلف استان حضور دارند.

معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی بیان داشت: خراسان حنوبی یک استان فرهنگ دوست و با ظرفیت بالا نخبگان و اندیشمندان در حوزه های مختلف است.

خوش خبر ادامه داد: همچنین خراسان جنوبی بیش از دو هزار شهید تقدیم انقلاب کرده و اگر امنیت پایدار را شاهد هستیم به برکت مردم استان است.

وی، قرار گرفتن در محور ثقل ترانزیتی شرق کشور، همسایگی با افغانستان، قرار گرفتن در مسیر راه آهن سراسری جنوب به شمال غرب، وجود ۵۳ مجموعه آموزشی، ۳۹ هزار دانشجو،۱۷۰ هزار دانش آموز و ۴۶۰ تشکل و ۴۲ حزب سیاسی بخشی از مزیت های استان برشمرد.

معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: در حال حاضر انسجام و اتحاد خوبی بین مردم استان وجود دارد و این سبب شده نام خراسان جنوبی به عنوان استانی ولایی و طرفدار جمهوری اسلامی بدرخشد.

یکی از فعالان سیاسی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: امروز همه باید تلاش کنیم تا در انتخابات و ایفای نقش احزاب ایجاد نشاط کنیم.

محمد قریب با اشاره به افزایش احزاب استان طی چند سال گذشته، بیان کرد:ّبا توجه به افزایش کمیت درخواست داریم به کیفیت احزاب نیز توجه شود.

وی با بیان اینکه مردم امروزه با احزاب در آشتی نیستند و برخی گریزان نیز هستند، عنوان داشت: ایجاد معنویت برای حفظ انقلاب، ترویج گفتمان انقلاب و استفاده از ظرفیت انسانی برای افزایش کارکرد احزاب نیاز است برای افزایش کارکرد احزاب اسیب شناسی انجام شود.

این فعال سیاسی اضافه کرد: همچنین با توجه به شعار انتخابات انتظار است انتخابات پویا و با نشاط برگزار کنیم تا با توجه به شرایط ویژه کشور حضور حداکثری را در انتخابات امسال را داشته باشیم.

قریب با تأکید بر اینکه بدون شعارگرایی و حمایت همه جانبه از عدالت خواهی انتخابات را برگزار کنیم، افزود: در گزینش مجریان انتخابات نیز باید از افراد خوش نام، خداترس، مؤمن و بدون حاشیه سیاسی و اقتصادی استفاده شود.

وی با تأکید بر لزوم ایجاد بستر کنترل بازار و جلوگیری از مفاسد اقتصادی، بیان داشت: باید تلاش کنیم مصوبات سفر مسئولان مرکز به استان تحقق پیدا کند تا در بین نردم امید و اعتماد ایجاد شود.

نظرات کاربران