4. مهر 1398 - 12:59
بیرجندرسا-طی مراسمی، به مناسبت ایام شهادت امام حسین(ع) و در راستای جشنواره ملی خوشنویسی رضوی، نمایشگاه آثار نقاشی خط و چیدمان‌های عاشورایی (نی نوا) محسن توسلی از هنرمندان برجسته خراسان رضوی در نگارخانه بیرجند گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،محسن توسلی، هنرمند، امروز 4 مهر، در حاشیه  افتتاح نمایشگاه آثار نقاشی خط  و چیدمان های عاشورایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 72 اثر به تعداد شهدای کربلا در این نمایشگاه به نمایش در آمده که پیش از این در شهرستان مشهد از آن‌ها رونمایی شده است.

وی افزود: سعی شده در این نمایشگاه رویکرد جدیدی در ارائه و نمایش آثار به صورتی متفاوت از نمایشگاه‌های دیگر دنبال شود و به همین دلیل قسمتی از آثار به صورت چیدمانی روی زمین ارائه شده است.

این هنرمند با بیان اینکه این نوع چیدمان نمادی از قتلگاه کربلا است، تصریح کرد: سعی شده است از نمادهای عاشورایی به شیوه‌های مختلف در آثار استفاده شود.

توسلی گفت: علاقه مندان می‌توانند به مدت یک هفته از ساعت 9 تا 12 در نوبت صبح و عصرها از ساعت 17 تا 20 از این نمایشگاه بازدید کنند.

وی با بیان اینکه قرار است این نمایشگاه در یکی از شهرهای شمالی کشور نیز برگزار شود، یادآور شد: در راستای این نمایشگاه قرار است کارگاهی برای علاقه‌مندان با همکاری استاد اسماعیلی مود در راستای جشنواره نقاشی و خط رضوی برگزار شود.

نظرات کاربران