31. شهريور 1398 - 12:24
جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور:
تسلیم اراده دشمن نمی شویم/عبور از گردنه سخت اقتصادی
بیرجندرسا-جانشین سازمان بسیج مستضعفین باتاکید بر اینکه ما هرگز تسلیم ارداه دشمن نمی شویم گفت: در بخش اقتصادی از گردنه سخت در حال عبور هستیم و دشمن بیش از این امکان تهدید و تحریم ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، سردار محمد حسین سپهر صبح یکشنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح در بیرجند اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند برای اولین بار قدرت های استکباری شرق و غرب متحد شدند و در مقابل انقلاب اسلامی صف کشیدند.

وی با بیان اینکه دشمن برای سرنگونی نظام نوپای ما به تمام تدابیر شیطانی خود از جمله تهدید ترور دست زدند، بیان کرد: هجمه همه جانبه دشمنان استکباری برای سرنگونی نظام با تمام قدرت شروع شد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه امام ایستاد و مردم از امام تبعیت کردند،عنوان داشت: دشمن بعد از شکست های پی در پی در برابر انقلاب تصمیم گرفت جنگی خانمان سوز، خشن و با پشتیبانی همه قدرت ها علیه ما شروع کند.

سپهر با بیان اینکه طبق نظر دانمشندان و کارشناسان آن ها این جنگ باید ظرف یک هفته موجب پیروزی آن ها شود، بیان داشت: برآورد آن ها این بود که ایران ارتش ندارد و قوای نظامی تحمل این جنگ همه جانبه را نخواهد داشت.

وی ادامه داد: فقدان نظام های حاکمیتی و حکمرانی و مشکلات معیشتی همگی این ها براوردهای منطقی نظامیان و سیاسیون استکباری بود که می شود ظرف یک هفته ایران را تسلیم خود کنند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه عواملی که برای جنگ اعلام کردند بخاطر اختلافات ارضی و مرزی بود، افزود: اما دلیل اصلی آن ها سرنگونی جمهوری اسلامی، دوم ماهیت مستقل و استکبارستیزی انقلاب، سوم به هم خوردن موازنه قوای دشمن با سرنگونی پهلوی بود.

سپهر، سرنگونی جمهوری اسلامی را مهمترین دلیل جنگ علیه ملت ایران دانست و گفت: عراقی ها با حمایت شرق و غرب به دلیل اینکه ایرانی ها ناتوان در دفاع خود هستند و هیچ یک از کشورها از آن ها حمایت نمی کنند جنگ را بر ما تحمیل کردند.

وی به عوامل اصلی پیروزی دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این عوامل امروز نیز می تواند ما را در مقابل استکبار به پیروزی برساند.

وی،رهبری شجاعانه،عالمانه و بی نظیر امام(ره)، دوم انگیزه الهی رزمندگان، روحیه اخلاص، توکل، ایثار، صبر و ارزش های دینی و الهی رزمندگان، اعتماد به خدا، شجاعت، استفاده از الگوهای نبرد عاشورایی، علم، دانش و خرد فرماندهان و مدیران صحنه دفاع مقدس در تمام سطوح را از جمله عوامل پیروزی در دفاع مقدس برشمرد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور ادامه داد: ثابت کردیم در عرصه مبارزه و عملیات های دفاعی از خرد دانش و تجارب گرانبها و جدید و خلق روش های جدید برخورداریم.

 صدور فرهنگ ایستادگی و مقاومت

سپهر بیان داشت: ۱۷ میلیون نفر در دفاع مقدس نقش افرینی کردند و بیش از ۲۰۰ هزار شهید و ۵۰۰ هزار نفر جانباز دادیم.

وی اضافه کرد: وحدت و انسجام نیروهای مسلح، نیروهای انتظامی، مردم و بسیج عامل اصلی پیروزی در دفاع مقدس بود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور همچنین به دستاوردهای دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نخستین دستاورد حفظ تمامیت ارضی کشور بود.

سپهر ادامه داد: در ۲۰۰ سال گذشته هر گاه قدرت های بزرگ کشور را تهدید به حمله کردن بخش زیادی از کشور را جدا کردند.

وی با بیان اینکه تا امروز ۷۰ درصد تمامیت ارضی کشور را جدا کردند، افزود: اما در دفاع مقدس غرب و شرق سرباز و سلاح فرستادند و تمام امکانات ماهواره ای جاسوسی را به خدمت گرفتند اما یک وجب از خاک کشور را از دست ندادیم.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه دستاورد دیگر شکست و ناکامی ابرقدرت های غرب و شرق بود، بیان کرد: ایجاد روحیه خودباوری، استقامت و ایستادگی در ملت دیگر دستاورد این پیروزی بود.

سپهر با اشاره به اینکه پنجمین دستاورد کسب تجارب مبارزه با قدرت های بزرگ بود، عنوان داشت: امروز اگر قدرت های بزرگ قدرت تجاوز به آب و خاک ما را ندارند به واسطه تجارب دفاع مقدس و صدور فرهنگ ایستادگی، و مقاومت و تفکر بسیجی به کشور های دیگر است.

وی با تأکید بر اینکه چهل سال ایستادگی دفاع مقدس سبب شد تمام راهبردها و انتظارات بزرگ کشور را تبدیل به شکست و ناکامی کنیم، افزود: آمریکا و اروپا ۷۰ سال تلاش می کنند امنیت آمریکا و صهیونیسم را ایجاد کنند اما خودشان می گویند به هر جا می نگریم خیمه های خمینی و خامنه ای را می بینیم.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور اضافه کرد: امروز خودشان اعتراف می کند امپراطوری بزرگ ایران به فرماندهی رهبر ایران عرصه را بر اسرائیل تنگ کرده است.

سپهر گفت: آمریکایی ها با دو اصل امنیت و رفاه سال هاست می خواهند  کدخدای عالم شوند اما مستضعفین دنیا امنیت برای آن ها نگذاشته است.

 دشمن جرات تجاوز به کشور را ندارد

وی ادامه داد: همچنین امروز با بدهکاری های زیاد فروپاشی آمریکا و از بین رفتن امنیت رژیم صهیونیسم را شاهد هستیم.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور اضافه کرد: اگر امروز مشکلات آسیبهای اجتماعی و اقتصادی داریم این مشکلات را همانگونه که ۴۰ سال ایستادگی کردیم با یاری خدا، رهبری ولایت و تبعیت مردم حل و در گام دوم انقلاب با امید نشاط پیش خواهیم رفت .

سپهر ادامه داد: همه اتحاد داریم، شاید اختلافات در سبک مدیدیریت باشد اما با اتحاد و ید واحد برای حل مشکلات پیش می رویم.

وی بر لزوم توسعه قدرت دفاعی و امنیتی کشور تأکید کرد و گفت:ثابت کرده ایم هر گونه پیشرفت اقتصادی، علمی، فرهنگی و اجتماعی در کشور با پشتیبانی قدرت دفاعی و امنیتی است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه اجازه خشونت و تجاوز به دشمن نداده ایم، بیان کرد: امروز قدرت دفاعی و امنیتی کشور در طول تاریخ در حدی ایجاد کرده ایم که دشمن جرأت تجاوز به کشور را ندارد.

سپهر با اشاره به اینکه در بخش اقتصادی نیز از گردنه سخت در حال عبور هستیم، افزود: دشمن بیش از این امکان تحریم ندارد به طور حتم در برابر ما سر تسلیم فرود خواهد آورد.

وی با تأکید بر اینکه ما تسلیم اراده دشمن نمی شویم، بیان داشت: در ذات ما عقب نشینی و تسلیم نیست.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور ادامه داد: ما در برابر مردم ایران، جهان و اسلام متعهد به ایجاد جامعه، تمدن و دولت اسلامی هستیم و زمینه تحقق این آرمان ها ایجاد شده است.

سپهر اضافه کرد: لذا از مدیران و مسئولان می خواهیم همانگونه قدرت دفاعی و امتیای را در کشور ایجاد کرده ایم و جز چهار کشور برتر هستیم، مسئولان نیز قدرت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را با انسجام، وحدت و تبعیت از رهبری افزایش دهند.

نظرات کاربران