30. شهريور 1398 - 13:43
بیرجندرسا-سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: هدف گذاری ما این است که خراسان جنوبی را به ویترینی از آخرین محصولات و دستاوردهای مخابراتی کشور و حتی دنیا تبدیل کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حسن آذری نصرآباد صبح امروز در نشست خبری پیرامون حذف قبوض کاغذی در استان اظهار داشت: امروزه موتور محرکه توسعه همه بخش‌ها بخش آی سی تی است که در سرعت، دقت و توسعه تاثیرگذار است و می‌تواند به لحاظ پارامترهای اقتصادی نیز مهم باشد. 

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نسخه شفا بخش آی تی و  آی سی تی می‌تواند درمان توسعه بخش‌ها باشد بیان کرد: توسعه آی سی تی استان باید به شدت افزایش یابد تا سرعت رشد توسعه استان نیز در همه بخش‌ها افزایش یابد. 

آذری نصرآباد تصریح کرد: در وهله نخست هدف گذاری ما این است که خراسان جنوبی را به ویترینی از آخرین محصولات و دستاوردهای مخابراتی کشور و حتی دنیا تبدیل کنیم و نخستین محصولی که قرار باشد در کشور ارائه شود حتما در این استان نیز ارائه شود. 

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی با بیان اینکه با توسعه زیرساخت‌های استان این بازار آماده گسترش ویژه است یادآور شد: در حال حاضر این امکان فراهم شده است و امید است این موتور محرک را در سایر بخش‌ها نیز به کار بگیریم. 

حذف قبوض کاغذی در روستاها

آذری نصرآباد به طرح حذف قبوض کاغذی شرکت مخابرات اشاره کرد و گفت: تاکنون حذف قبوض کاغذی در روستاها چندین سال است انجام شده است. 

وی بحث حفظ محیط زیست و کاهش هزینه‌ها و استفاده از فعالیت‌های غیر حضوری را از جمله اهداف این طرح دانست و افزود: سامانه 2000، استفاده از شماره #2020*و استفاده از سایت شرکت مخابرات از جمله درگاه‌های استفاده از خدمات پرداخت مخابرات است. 

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی به برنامه‌های شرکت مخابرات استان در بحث تبدیل خراسان جنوبی به ویترین جدیدترین دستاوردهای مخابراتی اشاره کرد و گفت: اقدام به ظرفیت سازی سرویس تانوما(FTTH) در سطح استان و آمادگی ارائه سرویس به مجتمع‌های مسکونی، اداری و دولتی متقاضی FTTH در شهرهای بیرجند، قاین و فردوس و اجرای برنامه‌های توسعه‌ای شرکت ارتباطات سیار ایران مبنی بر ارتقاء سایت‌های موبایل استان از نسل 2 به نسل 3، 4، 4.5 (به گونه‌ای که در حال حاضر تمام شهرهای استان مجهز به تکنولوژی 3G و 4G تلفن همراه است) از جمله برنامه‌های شرکت مخابرات در بحث تبدیل خراسان جنوبی به ویترین جدیدترین دستاوردهای مخابراتی است. 

آذری نصرآباد با بیان اینکه اخیرا طرحی را شرکت مخابرات در زمینه دیتا و اینترنت پیاده کرده است اظهار داشت: خوشبختانه زیرساخت‌هایی که از گذشته ایجاد شده بستر خدمات جدید فراهم شده است. 

174 روستای استان از اینترنت پر سرعت ADSL بهره‌مند شدند 

وی به واگذاری پورت‌های پر سرعت اشاره و خاطرنشان کرد: در این راستا خراسان جنوبی دارای بالغ بر 83 هزار پورت پرسرعت(ADSL/VDSL) است به گونه‌ای که علاوه بر نقاط شهری 174 روستا از اینترنت پر سرعت ADSL بهره‌مند شدند. 

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: VDSL یکی از تکنولوژی‌های نسبتا جدید ارائه اینترنت است که پس از ADSL معرفی شده و در حال حاضر امکان واگذاری این سرویس در 6 شهر استان شامل بیرجند، خوسف، اسدیه، سرایان، بشرویه و قاین ایجاد شده است. 

آذری نصرآباد با بیان اینکه بیش از 80 درصد استفاده کنندگان اینترنت استان، خدمات خود را از شرکت مخابرات دریافت می‌کنند افزود: تعداد مشترکین همراه (دایمی و اعتباری) استان در حال حاضر حدود 852 هزار شماره فعال است که با توجه به جمعیت استان ضریب نفوذ 108 درصدی را شامل می‌شود. 

ضریب نفوذ تلفن ثابت استان با کشور برابری می‌کند

وی یادآور شد: در بخش تلفن ثابت دارای حدود 366 هزار منصوبه بوده و در حال حاضر در تمام نقاط شهری واگذاری تلفن در کمترین زمان انجام می‌شود به گونه‌ای که با حدود 281 هزار شماره فعال ضریب نفوذ ثابت استان با کشور برابری می‌کند. 

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی با بیان اینکه با ارتباط رسانی به یک هزار و 921 روستا در حال حاضر بالغ بر 99 درصد از جمعیت روستایی استان از امکانات مخابراتی بهره‌مند هستند گفت: بالغ بر 98 درصد از جمعیت استان از تلفن خانگی بهره‌مند هستند. 

آذری نصرآباد بیان کرد: در راستای توسعه و ارتقاء تکنولوژی تلفن ثابت در سطح استان اقداماتی شامل نصب سیستم سافت سوییچ NGN، جمع‌آوری سوییچ قدیمی و IPBASE شدن تمامی تلفن‌های در شهرهای سرایان، بشرویه، سربیشه، خوسف، اسدیه و قسمت عمده‌ای از شهرهای بیرجند و قاین با اجرای پروژه کافو نوری انجام شده است.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران