28. شهريور 1398 - 15:42
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی عنوان کرد؛
ترویج شعائر الهی نخستین قدم در مسیر تعلیم و تربیت اسلامی
بیرجندرسا-مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: حفظ و ترویج شعائر دینی و الهی نخستین قدم در مسیر تعلیم و تربیت اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،محمدعلی واقعی صبح پنج شنبه در ششمین نشست شورای پروژه مهر که با حضور مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان برگزار شد، اظهارکرد: مهم ترین رسالت ما در فرایند تعلیم و تربیت فراهم آوردن زمینه تحصیل بدون دغدغه ی دانش آموزان استان در فضایی شاد، معنوی و مطمئن است.

وی با بیان این که دین مبین اسلام مخالف فضای شاد در مدارس نیست تصریح کرد: البته فراهم کردن فضای شاد درمدارس باید مناسب با ایام ملی و مذهبی باشد. نه این که خدای نکرده  به بهانه فصل بازگشایی مدارس حرمت ماه محرم، ماه خون خدا و  ماه حزن آل ا... شکسته شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از شهدا، رزمندگان، جانبازان، ایثارگران و آزادگان ایران اسلامی به عنوان سرمایه های ارزشمند این نظام مقدس یاد کرد و ادامه داد:  شهدا، معلمان و اساتید درس ایثار، رشادت و شهامت هستند که با قلم خون خود فرهنگ دفاع از حریم ولایت و حرم آل ا... را به ما آموختند.

واقعی  گفت: با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت ۱۸۰ هزار دانش آموز دختر و پسر استان در دوره های مختلف تحصیلی با یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس آغاز سال تحصیلی جدید را گرامی داشته و در سنگر علم و دانش قرار می گیرند.

وی ابراز داشت: دستاوردهای امروز ایران اسلامی مرهون رشادت های فرزندان این آب و خاک در طول ۸ سال دفاع مقدس و مدافعان حرم و وطن است.

نظرات کاربران