28. شهريور 1398 - 14:12
معاون بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی:
۱۴۰ اثر هنری دفاع مقدس از خراسان جنوبی به جشنواره فانوس ارسال شد
بیرجندرسا-معاون بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: در سال جاری ۱۴۰ اثر از استان شامل فیلم، هنرهای تجسمی و عکس به دبیرخانه جشنواره فانوس در تهران ارسال شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، مهدی رحیم آبادی ظهر پنج شنبه در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه دشمن به دنبال از بین بردن فرهنگ شهادت است، افزود: شرایط کنونی می طلبد در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس تلاش شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان بیان کرد: اجرای برنامه هایی مانند چاپ کتاب، نمایشنامه و برگزاری جشنواره از جمله اقدامات انجام شده است.

معاون هنری و امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی ادامه داد: در نیمه سال جاری ۴۰ عنوان متن نمایشنامه ویژه دفاع مقدس برای استفاده گروه های هنری در اختیار فرهنگ و ارشاد قرار داده ایم.

وی از چاپ سه کتاب که توسط نویسندگان حوزه کودک و نوجوان نوشته شده، خبر داد و افزود: چاپ ۱۰ کتاب دیگر در دست اجرا است.

رحیم آبادی با بیان اینکه بخشی از مستند، فیلم و تصاویر شهدا جمع آوری شده و در اختیار صدا و سیمای استان قرار داده ایم، گفت: آمادگی داریم این منابع را در اختیار سایر رسانه ها قرار دهیم.

وی با اشاره به جشنواره فانوس بیان کرد: در سال جاری ۱۴۰ اثر از خراسان جنوبی شامل فیلم، هنرهای تجسمی و عکس به دبیرخانه جشنواره در تهران ارسال شده که در مرحله داوری است.

نظرات کاربران