28. شهريور 1398 - 14:08
مسئول آموزش حوزه علمیه خراسان‌جنوبی :
۲۴۰ نفر برای تحصیل در مدارس علمیه خراسان جنوبی پذیرش شدند
بیرجندرسا-مسئول آموزش حوزه علمیه خراسان‌جنوبی گفت: ۲۴۰ نفر برای تحصیل در مدارس علمیه خراسان‌جنوبی پذیرش شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،هابیل خسروی اظهار کرد: در مدارس علمیه خراسان‌جنوبی هزار و ۶۰۰ برادر و ۸۰۰ خواهر در حال تحصیل هستند.

مسئول آموزش حوزه علمیه خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه افراد برای شروع به تحصیل در حوزه‌های علمیه باید سه مرحله را پست سر بگذارند، بیان کرد: برای سال تحصیلی جدید ۲۴۰ نفر به صورت قطعی تحصیل خود را در مدارس علمیه استان آغاز می‌کنند.

خسروی با اشاره به اینکه ادامه داد: حدود ۷۰ نفر نیز به دلایل متعدد وضعیت شروع به تحصیلشان برای سال جدید مشخص نیست که طی یکی – دو روز آینده نیز وضعیت آنان مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه به طور کلی می‌توان گفت در مدارس علمیه خراسان‌جنوبی حدود دو هزار و ۴۰۰ نفر تحصیل می‌کنند، افزود: در مدارس تخصصی  نیز ۱۲۰ طلبه در رشته‌های تخصصی در شهرهای بیرجند و قائن تحصیل می‌کنند.

مسئول آموزش حوزه‌های علمیه خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه حدود ۱۰۰ نفر نیز در مدارس تخصصی تحت برنامه حوزه علمیه خراسان دروس عمومی را فرا می‌گیرند، گفت: ۱۲۰ نفر نیز به صورت غیر حضوری در سطوح دو و سه تحصیل می‌کنند.

خسروی یادآور شد: در مدارس علمیه برادران خراسان جنوبی تعداد ۶۰ استاد تمام وقت و ۱۰۰ استاد حق التدریس و در مدارس علیمه خواهران نیز ۱۲۰ استاد به صورت حق التدریس همکاری دارند.

نظرات کاربران