28. شهريور 1398 - 13:57
بیرجندرسا-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به همراه معاونت امور فرهنگی و رسانه و جمعی از کارکنان این اداره کل با حضور در منزل مهدی افتخاری، غلامرضا ربانی و غلامحسین چهکندی نژاد هنرمندان پیشکسوت شعر استان با آنان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،همزمان با بیست و هفتم شهریور روز شعر و ادب فارسی ناصر نبی‌زاده در این دیدارها به اهمیت جایگاه هنرمندان پیشکسوت اشاره کرد و تکریم این قشر فرهیخته را تکریم فرهنگ و هنر برشمرد. 

وی یادآور شد: هنرمندان جوان حوزه‌های مختلف با استفاده از تجربیات پیشکسوتان بهتر می‌توانند در راستای تحقق اهداف و ارتقای جایگاه فرهنگی و هنری خود تلاش کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی با اشاره به نقش مهم پیشکسوتان در رونق فعالیت های هنری، از هنرمندان پیشکسوت خواست در ارائه برنامه‌های فرهنگی و هنری همراه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن‌ها باشند.

وی استفاده از ظرفیت و توانمندی پیشکسوتان و ارج‌گذاری به پاس زحمات چندین ساله این هنرمندان و آشنایی مردم با آنها را از رویکردهای اصلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان و تصریح کرد: در تلاشیم با تمامی پیشکسوتان در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری دیدار و در راستای توسعه فرهنگ و هنر استان از تجربیات آنها استفاده کنیم.

همچنین در پایان این دیدارها هدایایی به رسم یادبود تقدیم پیشکسوتان شعر و ادبیات شد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی و جمعی از هنرمندان استان نیز به مناسبت روز شعر و ادب فارسی با شاعر و غزلسرای ایرانی غلامحسین یوسفی متخلص به ناقوس دیدار کردند.

ناقوس در تمامی قالب‌های شعری کلاسیک و نو صاحب اثر است و از مجموعه‌های چاپ شده وی می‌توان به سرمه ی خیال، شعر شهادت، دیوان معرفت، سجاده‌ های صحبت، آن سوی پرواز و در سایه سار نقره ای رچ اشاره کرد. 

نظرات کاربران