27. شهريور 1398 - 15:49
بیرجندرسا-مدیر حوزه علمیه خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی سطح چهار حوزه در خراسان‌جنوبی برای اولین بار خبر داد و گفت: بیش از 10 سال بود که این مطالبه وجود داشت که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته به صورت رسمی این سطح را در سال تحصیلی جدید خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،حجت‌الاسلام مجید نصیرایی با اشاره به آغاز سال تحصیلی حوزه، اظهار داشت: هم‌اکنون دو هزار و 200 طلبه در قالب 26 مدرسه علمیه خواهران و برادران مشغول فعالیت‌های علمی و آموزشی هستند.

وی تصریح کرد: امسال حدود هزار نفر متقاضی ورود به حوزه در استان داشته‌ایم که پس از طی مراحل از این تعداد حدود 400 نفر مشغول به تحصیل خواهند شد.

مدیر حوزه علمیه خراسان‌جنوبی بیان داشت: خوشبختانه در خراسان‌جنوبی با توجه به رویکرد علمی و فرهنگی که وجود دارد متقاضی ورود به حوزه زیاد است و علاوه بر تعداد بیان‌شده برخی از خانواده‌ها فرزندان خود را به حوزه‌های علمیه مشهد و قم می‌فرستند.

نصیرایی با اشاره به زیرساخت‌های حوزه‌های علمیه در استان، افزود: متناسب با حجم پیشرفت‌ها، زیرساخت‌ها نیز پیشرفت داشته اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد که باید تلاش‌های جدی شود و مسائل در این خصوص تقویت شود.

وی قدمت حوزه‌های علمیه در استان را بیش از 800 سال عنوان کرد و گفت: زیرساخت‌های حوزه‌های علمیه در استان متناسب با شأن حوزه نیست و ضرورت دارد تا مسؤولین جهت تقویت و تکمیل زیرساخت‌ها عنایتی داشته باشند تا مشکلات در این زمینه به حداقل برسد.

مدیر حوزه علمیه خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: متقاضیان زیادی برای حوزه وجود دارند اما به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌ها به حداقل‌ها اکتفا شده است.

نصیرایی تصریح کرد: برای رسیدن به آرمان‌ها ضرورت دارد تا ایمان و تدین در جامعه تقویت شود و یکی از عناصر اصلی رسیدن به این مهم حضور علمای فاضل و مجاهد است که باعث تقویت اعتقادات مردم شوند.

وی خاطرنشان کرد: در همه شهرستان‌های استان حوزه علمیه فعال است اما در برخی شهرستان‌ها تنها حوزه علمیه برادران وجود دارد که در تلاش هستیم تا زمینه فراهم شود تا واحدهای خواهران نیز فعال شود.

مدیر حوزه علمیه خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی سطح چهار حوزه در خراسان‌جنوبی برای اولین بار خبر داد و بیان داشت: بیش از 10 سال بود که این مطالبه وجود داشت که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته به صورت رسمی این سطح را در سال تحصیلی جدید خواهیم داشت.

نصیرایی بیان داشت: ارتقاء سطح علمی و معرفتی طلاب و مجموعه‌های حوزه‌های علمیه از جمله مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که به آن توجه داریم.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های جدی علما و روحانیون خدمت‌رسانی به مردم است، افزود: 460 نفر از اساتید و طلاب خراسان‌جنوبی در فاجعه سیلی که در چند استان‌ شاهد بودیم حضور یافتند تا برای حل مشکلات در کنار مردم بوده و خدمت‌رسانی داشته باشند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران