26. شهريور 1398 - 13:46
بیرجندرسا-در کارگروه آرامش بخشی و مدیریت افکار عمومی و اطلاع رسانی پدافند غیرعامل استان بر آموزش مردم و مسئولان به عنوان مهمترین رسالت پدافند غیرعامل تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، آینه دار مدیر کل صدا و سیما و رئیس کارگروه آرامش بخشی و مدیریت افکار عمومی و اطلاع رسانی پدافند غیرعامل استان در جمع اعضای این کارگروه با اشاره به اینکه هر کدام از اعضای این کارگروه باید از تمام ظرفیت های دستگاه های زیرمجموعه خود برای فرهنگ سازی و ضرورت آگاهی به آحاد مردم استفاده کنند گفت: با توجه به ترفندهای دشمنان در حوزه های مختلف از جمله فضای مجازی برای برهم زدن آرامش جامعه، کار عملی در این حوزه بعنوان یک وظیفه و تکلیف بر عهده دستگاههای متوالی است.
مدیر کل پدافند غیر عامل استان هم در این جلسه عدم اطلاع رسانی کافی و کاربردی به مردم را حلقه مفقوده در بحث پدافند غیر عامل دانست و گفت: تلاش می کنیم ضریب ایمنی مردم را در برابر تهدیدات سخت و نرم دشمن افزایش دهیم که در این راه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
آخوندی افزود: احصاء تهدیدات و الویت بندی مراکز مهم استان در قالب طرح جامعه پدافند غیرعامل از مهمترین اولویتهای این اداره کل است که همکاری تمام دستگاههای اجرایی را می طلبد.
اعضاء این کارگروه هم توجه بیشتر بر فضای مجازی، فعالیت بیش از پیش روابط عمومی ها در این خصوص، معرفی و شناخت ظرفیتهای استان برای فعالیتهای اقتصادی ، توسعه پایدار فرهنگی و اقتصادی را از مواردی عنوان کردند که باید به آن توجه بیشتر شود.
در پایان این نشست تفاهمنامه ای با هدف استفاده از ظرفیتهای صدا و سیما برای کاربردی کردن و استمرار آموزشهای پدافند غیر عامل امضاء شد.

نظرات کاربران