26. شهريور 1398 - 11:26
بیرجندرسا-معاون بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: استفاده از مشاور به دلایل عدیده از جمله مسائل مالی در سبد خدمات خانواده‌ها وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،اعظم احمدی شادمهری اظهار کرد: موضوعات مرتبط با بحث مشاوره در بهزیستی شامل گروه‌های مختلفی از جمله افراد مجرد برای مشاوره پیش از ازدواج و مشاوره در هنگام ازدواج برای افرادی که جهت ثبت عقد مراجعه می‌کنند، می‌شود.

معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در راستای آموزش پیش از ازدواج هدف‌گذاری بهزیستی برای ۶ ماهه نخست سال ۹۸ مشاوره به دو هزار نفر و برای مشاوره در هنگام ازدواج نیز همین مقدار است که تلاش ما برای تحقق هدف‌گذاری تعیین شده می‌باشد.

احمدی شادمهری با اشاره به طرح آموزش و مشاوره ازدواج ادامه داد: در این طرح در سه ماهه نخست سال به ۲۰۰ زوج آموزش دادیم و امیدواریم با رونق گرفتن فرهنگ مشاوره در استان میزان مشاوره‌های مرتبط با بحث ازدواج افزایش یابد.

وی ادامه داد: در حوزه مشاوره یکی از مهمترین چالش‌های موجود نبود فرهنگ استفاده از مشاور است و این مهم در سبد خدمات خانواده‌های خراسان‌جنوبی وجود ندارد.

معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه گاه به علت هزینه‌های بالا افراد از مراجعه به مراکز مشاوره خودداری می‌کنند، افزود: اگر فرد در مجموعه جامعه هدف بهزیستی بوده و یا دارای توان مالی پایین باشد برای امر مشاوره یارانه دریافت می‌کنند.

احمدی شادمهری گفت: البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که گاه هزینه‌ای که برای مشاوره پرداخت می‌کنیم از هزینه‌های بعدی و بسیاری از آسیب‌های احتمالی در محیط خانواده جلوگیری کرده و از این منظر نیز بسیار ارزشمند می باشد.

وی یادآور شد: مشاوره یک فرایند علمی و یک موضوع فنی است و از این جهت باید در این امر از افراد متخصص و توانمند بهره گرفت.

نظرات کاربران