25. شهريور 1398 - 13:53
فرمانده سپاه خراسان رضوی:
مذاکره نمی‌تواند جایگزین مبارزه شود
بیرجندرسا-فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی با بیان اینکه اگر بناست عزتمند و مستقل باشیم و مشکلات خود را در عرصه‌های مختلف خود حل کنیم، راه مبارزه است و راه دومی وجود ندارد، گفت: مذاکره نمی‌تواند جایگزین مبارزه شود، مذاکره باید در طول و راستای مبارزه باشد نه به جای مبارزه.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، سردار یعقوبعلی نظری، امروز ۲۵ شهریور، در یادواره شهدای عملیات کربلای ۲ با محوریت سردار شهید محمود کاوه اظهار کرد: براساس اسنادی که از شهدا باقی مانده و بیان شهدا و وصیت نامه‌ها همه شهدای ما یک هدف داشتند و آن هدف استقرار نظام مقدس اسلامی، استحکام، بالندگی و گسترش این نظام مقدس است.

وی با بیان اینکه این هدف شهدا باید برجسته شود، افزود: شهدا برای این هدف جان خود را در کف دست گذاشتند  و رضایت شهدا در این است که به اهداف آنان بپردازیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی با اشاره به اینکه ضمن پرداختن به فصائل شهدا و استفاده نسل‌ها باید اهداف شهدا تبیین شود، تصریح کرد: با نثار خون شهدا جغرافیای مرزی تبدیل به جغرافیای اعتقادی شده است.

نظری ادامه داد: اگر شهدا با مظلومیت و نداری امکانات مادی اما قدرتمندانه در مقابل دشمن ایستادگی می‌کردند، امروز باید به خود ببالیم که در اوج اقتدار فرزندان امت اسلامی و تحت اندیشه انقلابی از این نظام دفاع می‌کنند .

وی با اشاره به اینکه حفظ نظام اسلامی در اوج قدرت و افتخار نتیجه خون شهداست، افزود: باید آمریکا و دنیای کفر را آنگونه که هست بشناسیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی با اشاره به عزت و قدرت نظام در مقابل به زانو درآمدن استکبار، اظهار کرد: امروز آمریکا به شدت نیاز به دلارهای صعودی که سرمایه مسلمانان است، دارد.

نظری با اشاره به بهم ریختگی اجتماعی آمریکا، تصریح کرد: باید در محضر شهدا سر تعظیم فرود آوریم، فضائل شهدا را بیان کنیم و اهداف آنان را بسیار برجسته کنیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن درصدد ساقط کردن نظام مقدس اسلامی است، افزود: اگر بناست عزتمند و مستقل باشیم و مشکلات خود را در عرصه‌های مختلف خود حل کنیم، راه مبارزه است و راه دومی وجود ندارد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع)  خراسان رضوی بیان کرد: باید خط شهدا را که ایستادگی در مقابل ایادی استکبار است، دنبال کنیم.

نظری ادامه داد: مذاکره پاسخ نمی‌دهد؛ مذاکره نمی‌تواند جایگزین مبارزه شود، مذاکره باید در طول و راستای مبارزه باشد نه به جای مبارزه.

وی با تاکید بر مبارزه در تولید، مبارزه در مصرف، مبارزه در حوزه شئون اقتصادی جامعه، ادامه داد: مشکل بعضی از مسئولان این است که در نگاه به دشمن، دشمن را آن گونه که وجود دارد تفسیر نمی‌کنیم و در داخل نیز واقعیت‌ها و ظرفیت‌ها را نمی‌بینیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی یادآور شد: باید در میدان تقابل، دشمن و خود را همانطور که هست ببینیم و بشناسیم برای اینکه بتوانیم از ظرفیت‌های کشور بهره ببریم.

خاطرات دفاع مقدس نشر یابد

سردار علی قاسمی، فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه خاطرات دفاع مقدس باید نشر پیدا کند، اظهار کرد: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب تکلیف همه ما و مسئولین در این رابطه سنگین است.

وی افزود: ۴۴ شهید از خراسان جنوبی در عملیات کربلای دو حضور داشته‌اند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد: نامگذاری فرودگاه بیرجند و شرکت گاز قاین با نام شهید محمود کاوه و برگزاری یادواره این شهید از جمله اقداماتی است که برای زنده نگه داشتن یاد این شهید در این استان انجام شده است.

قاسمی یادآور شد: برگزاری این یادواره‌ها باعث نشر پیام شهدا و ترویج ارزش‌های دوران دفاع مقدس می‌شود.

سردار شهید محمود کاوه یکم خرداد ۱۳۴۰ به دنیا آمد و ۱۱ شهریور ۱۳۶۵ در عملیات کربلای دو در منطقه حاج عمران به شهادت رسید.

نظرات کاربران