20. شهريور 1398 - 13:33
بیرجندرسا-عزیزی با اشاره به اینکه تعمیق بخشی به هویت ملی، دینی و انقلابی جوانان دنبال می شود، گفت: در حوزه زیرساخت ها ۱۷۴ پروژه ورزشی ناتمام در استان وجود دارد که تا دهه فجر امسال ۳۵ پروژه ورزشی استان تکمیل و به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «حسن عزیزی» امروز (20 شهریور) در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: جامعه ورزش و جوانان دستگاهی فرهنگی است که باید با همفکری با نخبگان  و جامعه ورزشکاران بتواند رسالت نظام را در تقویت و بستر شکوفایی جوانان و توسعه مباحث ورزشکاران را در دستور کار قرار دهد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه چشم اندازه ما در حوزه جوانان همان دیدگاه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است، گفت: باید فرصت و فضای مناسب برای حضور عزت‌مندانه، فعال و با نشاط جوانان در حوزه های مختلف جامعه برای رشد متوازن و همه جانبه فراهم شود.

 

عزیزی با اشاره به اینکه تعمیق بخشی به هویت ملی، دینی و انقلابی جوانان دنبال می شود، افزود: خوشبختانه جوانان استان خراسان جنوبی بسیار تحصیل‌کرده و اخلاق مدار و ولایتمدار هستند.

 

وی ادامه داد: پیگیری مسائل اشتغال، مسکن و ازدواج جوانان به عنوان مهمترین نیازهای این قشر باید در مورد توجه دست اندکاران و مسئولان قرار گیرد که در این راستا سند جامع جوانان استان با همفکری نخبگان درحال تدوین است.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان لزوم ساماندهی مدیریت فضای مجازی با توجه به حضور جوانان، گفت: امیدواریم با احصاء نیازها و دسته بندی اولویت ها مرتبط با حوزه جوانان و با همکاری تمام دستگاه های اجرایی بتوانیم بخشی از خواسته ها و مطالبات بحق جوانان را منطبق با فعال‌سازی ظرفیت های استان بکار بگیریم.

  

به گفته وی در حوزه ورزش افتخارات بسیاری نصیب استان شده که از جمله آن حضور نجمه خدمتی و دختران عفیف خراسان جنوبی در میادین ورزشی بین المللی است و ما نیز برنامه ریزی خوبی در این حوزه خواهیم داشت که ورزشکاران ما در عین قهرمانی بتوانند به موضوع پهلوانی نیز بپردازند.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تاکید کرد: همه ملت ایران قهرمان هستند چرا که ثابت کردند در عرصه های مختلف از ارزش ها و آرمان های نظام با وجود تمام مشکلات دفاع کردند و وظیفه کوچک مسئولان خدمت گزاری صادقانه، آگاهانه و عالمانه برای مردم است و تلاش می شود در ارتباط با مردم شفافیت عملکرد و حسن صداقت و همراهی آنان را با جذب حداکثری پیگیری کنیم.

 

عزیزی با بیان اینکه تلاش می شود مسائل و حواشی در بحث جامعه ورزشی استان را با اخلاق مداری سروسامان ببخشیم، عنوان کرد: خراسان جنوبی بیش از 230 هزار جوان در سنین 18 تا 35 سال دارد و در حوزه جوانان موضوع آسیب های اجتماعی دنبال می شود.

 

وی بیان داشت: برهمین اساس در حوزه غنی سازی اوقات فراغت جوانان با ایجاد فضای کسب و کار برای جوانان و آموزش‌های مهارت های این حوزه تلاش می شود بتوانند به توانمندی برسند تا حضور آنان در جامعه تسهیل شود.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه موضوع نشاط اجتماعی در مناطق کم برخوردار از جمله شمال شهر بیرجند پیگیری می شود، افزود: در طی 23 روز خدمتم در خراسان جنوبی بالغ بر 450 میلیون تومان اعتبارات مربوط به کمک های هیات های ورزشی توزیع و 46 دستگاه خودور حامل تجهیزات ورزشی به مناطق روستایی و کم برخوردار اعزام شده است.

 

عزیزی تاکید کرد: سه اولویت ما در بحث ورزش استان حمایت از هیات ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی، هیات ورزش های جانبازان و معلولان و هیات روستایی و بازیهای بومی و محلی است.

 

وی با اشاره به اینکه در حوزه زیرساخت ها 174 پروژه ورزشی ناتمام در استان وجود دارد، گفت: تا دهه فجر امسال 35 پروژه ورزشی استان تکمیل و به بهره برداری می رسد.

نظرات کاربران