20. شهريور 1398 - 13:20
بیرجندرسا-مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی از راه اندازی نخستین انجمن عکاسان نوجوان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، طاهره حمیدی اظهار کرد: نخستین انجمن عکاسان نوجوان، تشکلی عضو محور، متشکل از اعضای نوجوان و ارشد مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری است که با هدف کشف، پرورش و معرفی استعدادهای نوجوانان در زمینه‌ی عکاسی راه‌اندازی شده است.

وی، پرورش نگاه خلاق و جستجوگر در اعضا و ایجاد فضای امن برای تعامل و تبادل تجربه و اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی را از دیگر اهداف انجمن برشمرد و خاطرنشان کرد: انجمن عکاسی استان می‌تواند سرآغاز فعالیت‌های بسیاری خوبی باشد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه قصد داریم متناسب با فضا و شرایط موجود در استان انجمن‌های فرهنگی و هنری و ادبی ویژه نوجوانان را راه‌اندازی کنیم، تصریح کرد: هدف انجمن‌ عکاسی دور هم جمع کردن نوجوانانی است که از سن کانون خارج شده‌اند تا بستری برای استفاده درست از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی   ایجاد شده و به سوی خلق هنرهای ماندگار و جذاب سوق داده شود.

حمیدی با تاکید بر اینکه انجمن عکاسی استان به دنبال جذب اساتید مطرح کشوری در زمینه‌ی عکاسی است، یادآور شد: به زودی بانک اطلاعاتی اساتید استانی و کشوری تهیه می‌شود تا بتوان از دانش و تجربه‌ آن‌ها برای توانمندسازی اعضای انجمن بهره برد.

نظرات کاربران