20. شهريور 1398 - 13:18
بیرجندرسا-رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: اخیراً مشاهده شده است تحت عنوان ثبت نام کارت سوخت پیامک‌ها و اخبار جعلی توسط مجرمین به کاربران ارسال می‌شود و آنان را به سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های جعلی هدایت می‌کنند و از این طریق اطلاعات محرمانه بانکی و شخصی افراد را به سرقت می‌برند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،سرهنگ علی محمدپور، اظهار کرد: به هموطنان توصیه می‌کنیم برای ثبت‌نام کارت سوخت حتما به مراکز پلیس ۱۰+ مراجعه و هیچ نیازی به اقدام مجازی و اینترنتی برای ثبت نام نیست.

  وی در خصوص پیامک مبنی بر " ثبت نام کارت سوخت مبتنی بر کارت بانکی "، تصریح کرد: در این روش لینکی به صورت پیامک برای افراد ارسال شده و از کاربر درخواست می‌کند برای ثبت‌نام کارت سوخت مبتنی بر کارت بانکی به آدرس niopde.click  مراجعه کنند که بعد از مراجعه به این سایت از کاربران اطلاعاتی از قبیل کد ملی صاحب خودرو و پلاک خودرو را درخواست می‌کنند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی ادامه داد: افراد سودجو با دریافت این اطلاعات، کاربر را به درگاه بانکی برای واریز مبلغ دو هزار تومان برای کارمزد ثبت نام هدایت می‌کنند که این درگاه فیشینگ و جعلی بوده و تمامی اطلاعات کارت بانکی افراد را به سرقت برده و حسابشان را خالی می‌کنند.

محمدپور با توصیه به کاربران، خاطرنشان کرد: به این گونه پیامک‌ها تحت هیچ شرایطی اعتنا و اعتمادی نکنند، به هیچ عنوان اطلاعات شخصی و بانکی خود را در این سایت‌ها وارد نکنند و در صورتی که به هر علت، با ورود به سایت‌های جعلی اطلاعات کارت بانکی خود را درج کردند بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند.

وی اظهار کرد: مردم باید اخبار مربوط به ثبت‌نام کارت سوخت را تنها از طریق مراجع و سازمان‌های معتبر پیگیری کنند و توجه داشته باشند این قبیل سایت‌های کلاهبرداری از کاربران اطلاعاتی از قبیل کد ملی، شماره حساب، شماره کارت، رمزهای اول و دوم، تاریخ انقضاء و CVV2 کارت بانکی را می‌خواهند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی یادآور شد: از شهروندان می‌خواهیم هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

نظرات کاربران