15. شهريور 1398 - 16:47
بیرجندرسا-امام جمعه بیرجند با بیان اینکه این مسئله توسط یک فرد و به تنهایی امکان‌پذیر نیست، گفت: سلامت و رشد جامعه در گرو عمل همه مردم به این فریضه مهم الهی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند اظهار داشت: آنچه موجب بقای دین به معنی حقیقی نه انحرافی آن شده، اجرای عدالت و مبارزه علیه ستم ستمگران بوده است.

وی افزود: همه پیغمبران برای زدن یک حرف آمده‌اند و آن اینکه انسان عدالت را اجرا کند.

امام جمعه بیرجند با اشاره به مفهوم امر به معروف و نهی از منکر عنوان داشت: امر به معروف و نهی از منکر یعنی زمانی که عملی یا اتفاقی در چارچوبه دین خدا نیست یادآوری و اصلاح شود.

آیت‌الله عبادی با بیان اینکه این مسئله توسط یک فرد و به تنهایی امکان‌پذیر نیست، اضافه کرد: سلامت و رشد جامعه در گرو عمل همه مردم به این فریضه مهم الهی است.

وی با اشاره به هیاهوی دشمن برای قدرت‌نمایی در مقابل جمهوری اسلامی ایران، تأکید کرد: هیچگاه نباید دشمن را دست‌کم گرفت، اما باید دانست امروز صرفاً مسأله جنگ نظامی مطرح نیست بلکه دشمن در حال طراحی و اجرای جنگ نرمی است که به دنبال نابودی عقاید و باورهای ما می‌باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: دشمن تمام تلاش خود را برای ایجاد اختلاف در جامعه به کار می‌برد، بنابر این نباید به دشمن خوش‌بین بوده و به عهد و پیمان او تکیه کنیم.

آیت‌الله عبادی عنوان داشت: بایستی سنگرها را محکم حفظ کرده و با نظرات و اقدامات کارشناسی دشن را ناامید کنیم.

نظرات کاربران