14. شهريور 1398 - 18:52
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: پیشرفته ترین قانون از نظر اقتصادی در جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته چرا که اصل مالکیت بخش خصوصی محترم شمرده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با تعاونگران استان اظهار داشت: قانون به جای خود حُسن دارد اما از زاویه دیگر نیز از این قانون سوءاستفاده می‌شود و اصل مالکیت آمیخته ذات انسان و فطرت انسانی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: مالکیت روح ملک است اما با همه حُسن آن نیز عشق و کار ایجاد می‌کند و همین مالکیت وقتی حالت افراطی و نفسانی پیدا می‌کند آفت بشر می‌شود.

عبادی تصریح کرد: برخی جوامع بشری مانند شرق کمونیسم مالکیت بخش خصوصی را نادیده گرفته و مالکیت را دولتی کردند و به جای اینکه ابرو را اصلاح کنند چشم را هم کور کردند.

وی ادامه داد: پیشرفته ترین قانون از نظر اقتصادی در جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته چرا که اصل مالکیت بخش خصوصی را محترم شمرده و برای اینکه افراد مجبور نباشند که به برده‌گی بیافتند برای بخش دولتی هم مالکیت قائل شده و در عین حال چون هر دو آفت داشته بخش خصوصی آن هم بخش تعاون در کنار آن‌ها دیده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: رقابت‌های زیبایی برای تسهیل در بخش خصوصی، دولتی و تعاون قرار داده شده اما همچنان می‌توانست از برخی آفت‌ها مصونیت پیدا کند.

عبادی اظهار کرد: نظارت بر نوع اجرا باید قوی باشد و اگر نظارت‌ها به موقع و به هر یک از این بخش‌ها درست عمل می‌کردند بهترین قانون را می‌داشتیم اما گاهی شاید خود ناظر نیز گرفتار نفسانیت شود.

وی خطاب به تعاونگران استان افزود: باید مشکلات خود را به صورت مکتوب نوشته و به مسئولان مربوط ارائه داده و رونوشت آن را هم به دفتر نماینده ولی فقیه بدهید تا بتوانیم این موضوعات را پیگیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران از نظر قانون گذاری بهترین قانون دارد اما از نظر اجرا ناسپاسی می‌کنیم؛ آزمون و خطا در چهل سال اول انقلاب کافی است و باید در چهل سال دوم انقلاب کارها را به درستی پیش ببریم و بسیاری از مشکلات حل شود.

نظرات کاربران