14. شهريور 1398 - 18:49
بیرجندرسا- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب خواهیم توانست مفاهیم اسلام را به جهان صادر کنیم، گفت: امروزه زمینه شکست اروپا و فرهنگ غرب را به خوبی می بینیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح پنج شنبه در جمع اساتید دوره مطالعاتی بینش مطهر خراسان جنوبی با اشاره به ماهیت خلقت انسان بیان کرد: امر کردن خداوند به فرشتگان برای سجده در برابر آدم، نشان از جایگاه رفیع و بالای آدم دارد.

وی اندیشه را شاخصه اصلی انسان دانست و افزود: انسان با قوه تفکر و اندیشه به بصیرت افزایی رسیده و عالم ملکوت برای او محسوس می شود.

آیت الله عبادی با اشاره به برنامه های چندین ساله دشمن برای براندازی انقلاب اسلامی اظهار کرد: دشمن برای انجام توطئه های خویش بسیار کارشناسی عمل می کند و امروز برای جلوگیری از صدور انقلاب دست به تهاجم فرهنگی زده است.

وی با بیان اینکه دشمن با ترویج فقر و فحشا در جامعه قدرت فکر کردن را از مردم می گیرد، افزود: تفکر لیبرال دموکراسی بدترین نوع آفت دین بوده که امروز در جهان مطرح است چراکه دشمن با آزادی حیوانی و هوای نفس اهداف خود را در جامعه القا می کند.

فرهنگ جمهوری اسلامی ایران توان اصلاح فرهنگ غرب را دارد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: همانگونه که دشمن در دیگر برنامه هایش با شکست روبه رو شده در تهاجم فرهنگی هم پیروز نخواهد شد.

وی با بیان اینکه عقب نشینی دشمن در موارد مختلف برای دنیا مشهود و آشکار است، افزود: فرهنگ جمهوری اسلامی ایران توان اصلاح فرهنگ غرب را دارد.

آیت الله عبادی ادامه داد: فرهنگ جمهوری اسلامی ایران که همان اسلام است و اگر دشمن تاکنون سنگ اندازی و تهاجم فرهنگی نمی کرد، به طور حتم فرهنگ غرب را هم اصلاح کرده بود.

وی با بیان اینکه امروز گرایش به سمت اسلام بوده و اسلام خواهی در جهان مشهود است، گفت: خوشبختانه گام دوم انقلاب بستری مناسبی را برای معرفی انقلاب اسلامی در جهان فراهم کرده است.

صدور مفاهیم اسلام در گام دوم انقلاب

آیت الله عبادی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب خواهیم توانست مفاهیم اسلام را به جهان صادر کنیم، افزود: امروزه زمینه شکست اروپا و فرهنگ غرب را به خوبی می بینیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به رشادت های شهید مطهری بیان کرد: این شهید بزرگوار سمبل انسان شناسی است.

آیت الله عبادی با اشاره به حادثه عاشورا بیان کرد: امام حسین (ع) سمبل حق طلبی و بین الملل است.

وی با بیان اینکه کشتن و قتل محصول غرب و اربعین محصول فرهنگ امام حسین (ع) است، گفت: در اربعین مسلمانان و غیر مسلمانان از سراسر دنیا برای شرکت در پیاده روی حضور می یابند.

نظرات کاربران