14. شهريور 1398 - 18:45
بیرجندرسا-مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی از ثبت نام یک هزار و 250 نفر از خراسان‌جنوبی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در سامانه سماح خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،بوالفضل نوفرستی با اشاره به آغاز ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین از اول شهریورماه، اظهار داشت: تا این لحظه یک هزار و 250 نفر در سامانه سماح  برای حضور در مراسم اربعین ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام‌ها جهت حضور در مراسم اربعین به دو صورت گروهی و فردی صورت می‌گیرد، مطرح کرد: این افراد در قالب 670 گروه در سامانه سماح ثبت‌نام کردند.

مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه ثبت‌نام متقاضیان فقط از طریق سامانه سماح انجام می‌شود، بیان داشت: هم‌استانی‌ها می‌توانند از طریق سامانه اینترنتی سماح به نشانی https://samah.haj.ir ثبت‌نام و ثبت‌نام در این سامانه رایگان و فقط هر فرد مبلغ 22 هزار تومان بابت خدمات بیمه‌ای و خدمات پزشکی و درمانی پرداخت می‌کند.

نوفرستی با اعلام اینکه با توجه به فعال شدن سامانه سماح 41 دفتر خدمات زیارتی ثابت و سیار در استان آماده ثبت‌نام متقاضیان برای حضور در پیاده‌روی اربعین هستند، افزود: از این تعداد  35 دفتر خدمات زیارتی ثابت و شش دفتر موقت هستند.

وی با اعلام اینکه در اربعین امسال، مرز چذابه برای زائران خراسان‌جنوبی تعیین شده است، مطرح کرد: تلاش می‌کنیم مرز مهران نیز به‌عنوان مبادی ورودی و خروجی زائران استان اضافه شود.

مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه زائران باید در نظر داشته باشند که حداقل مهلت انقضاء گذرنامه باید شش ماه باشد که در غیر این صورت کشور عراق از ورود زائر به داخل خاک این کشور ممانعت خواهد کرد، لذا بهتر است هرچه زودتر برای دریافت گذرنامه خود اقدام و به روزهای آخر موکول نکنند.

نوفرستی در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته از خراسان‌جنوبی 16 هزار نفر در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند که پیش‌بینی می‌شود امسال این تعداد با توجه به حذف روادید افزایش یابد.

نظرات کاربران