14. شهريور 1398 - 14:00
بیرجندرسا-سایت صاحب الزمان (عج) خراسان جنوبی در کاظمین با همکاری مردم، آماده استقبال از 20 هزار زائر اربعین حسینی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما،رئیس کمیته مشارکتهای مردمی ستاد اربعین استان در نشست کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی اربعین حسینی گفت: در این سایت تمامی امکانات از جمله توزیع غذای گرم و آب بهداشتی، بالش و پتو و خدمات پزشکی، درمانی، کفاشی، خیاطی، شستشوی و اتوی لباس و تعمیر تلفن همراه با همکاری و کمکهای مردم به زائران ارائه می شود.

آقای جوینده افزود: امسال همچنین ۱۳۰ راننده تریلی و کامیون از خراسان جنوبی، ماشین های خود را برای جابجایی وسیله های موکب، رایگان در اختیار ستاد اربعین قرار دادند و حتی هزینه گازوئیل، پول عوارض و هزینه خروج از مرز را نیز خودشان تعهد کرده اند که نشان از ارادت خاص مردم این استان به ائمه اطهار علیهم السلام دارد.
مسئول کمیته نام نویسی و اعزام زائران اربعین در خراسان جنوبی نیز از نام نویسی هزار و 250 نفر در استان تا امروز برای سفر اربعین خبر داد و گفت: این افراد در قالب 670 گروه به این سفر معنوی اعزام می شوند.
آقای نوفرستی تأکید کرد سفر با گروه های ثبت نام شده در ستاد اربعین، امنیت بیشتری و کاملتری را برای زائران به همراه دارد.
مدیر کل صدا و سیمای استان هم گفت: صدا و سیما در حوزه های مختلف از جمله خبر، تولید سیما و رادیو در خصوص اربعین تمام تلاش خود را می کند تا بهترین اطلاع رسانی به مردم انجام شود.
آینه دار افزود: برگزاری میزگردهای تخصصی در صدا و سیما با موضوع نحوه سفر به عراق و مقررات این کشور از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای زائران اربعین است.

در پایان این نشست، از دست اندرکاران صدا و سیما که پارسال در پوشش اخبار و برنامه های مربوط به اربعین تلاش کردند، قدردانی شد.

پارسال 2 هزار و 469 دقیقه برنامه رادیویی، 5 هزار و 961 دقیقه برنامه تلویزیونی و 37 گزارش خبری در خصوص اربعین از صدا و سیمای خراسان جنوبی پخش شد و در ایام اربعین 2 خبرنگار از این مرکز به کربلای معلی اعزام شدند.

نظرات کاربران