14. شهريور 1398 - 13:57
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد؛
آغاز طرح اسکن پرونده های بیمه شدگان تأمین اجتماعی در بیرجند
بیرجندرسا-درویشی گفت: مرحله دوم طرح پرونده الکترونیک بیمه شدگان و مستمری بگیران در تأمین اجتماعی شعبه یک بیرجند آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «مجید درویشی» امروز (۱۴ شهریور) با اعلام این خبر به رسانه‌های گروهی اظهار داشت: در این طرح تمامی اوراق پرونده بیمه شدگان و مستمری بگیران اسکن و در سیستم ها و سرورهای تأمین اجتماعی بارگزاری می شود.

 

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: این طرح در دو مرحله و به صورت پایلوت از ابتدای سال 96  در شعب تأمین اجتماعی استان شروع شده بود که در مرحله اول شعب شهرستان‌های قاین، طبس، فردوس، نهبندان، درمیان، عشق آباد و شعبه دو بیرجند کمتر از 4 ماه این طرح را به اتمام رساندند و بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰  هزار برگه را اسکن و در سیستم بیمه ای بارگزاری کردند.

 

وی افزود: از ابتدای شهریور ماه و در مرحله دوم  این طرح شعبه یک بیرجند کار اسکن پرونده های را آغاز کرده و امیدواریم که کمتر از 3 ماه همکاران بتوانند این طرح را به اتمام برسانند.

 

وی اظهار داشت: در شعبه یک بیرجند بیش از 70 هزار پرونده وجود دارد که تعداد اوراق آنها تقریباً به 2 میلیون برگه خواهد رسید.

 

درویشی حذف اوراق و دفترچه به صورت فیزیکی، مرتفع شدن مشکل نقل و انتقال فیزیکی پرونده به جهت ارسال در شعب سراسر کشور، دسترسی آسان بیمه شدگان به پرونده های شخصی خودشان، نظارت کامل بر محتویات پرونده و دسترسی سایر مراجع درون سازمانی به پرونده و در نهایت دسترسی سریع و آسان به محتویات پرونده ها را از مزایای این طرح برشمرد.

نظرات کاربران