14. شهريور 1398 - 13:41
بیرجندرسا-رئیس اداره ورزش و جوانان خوسف از تجهیز پنج خانه ورزش روستایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،فاطمه چهکندی نژاد، رئیس اداره ورزش و جوانان خوسف اظهار کرد: طی سال گذشته با همکاری خیرین، هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی و اداره کل ورزش و جوانان استان، ۱۴ خانه ورزش روستای تجهیز و راه اندازی شده و طی سال جاری نیز پنج خانه ورزش روستایی تجهیز و راه اندازی شده است.

وی بیان کرد: شهرستان خوسف در بحث زیرساخت‌های ورزشی با مشکلات عدیده‌ای روبرو است به طوری که نبود زمین چمن طبیعی، پیست دو و میدانی، دوچرخه سواری و سالن‌های ورزشی تخصصی و سایر زیرساخت‌ها سال‌هاست از مشکلات ورزشی این شهرستان است.

رئیس اداره ورزش و جوانان خوسف بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده استخر سرپوشیده خوسف تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید که با افتتاح این مجموعه ورزشی قسمتی از مشکلات شهرستان مرتفع خواهد شد.

چهکندی نژاد اظهار کرد: قسمتی از عملیات اجرایی گود باستانی زورخانه‌ای شهر خوسف شروع شده و تا پایان سال آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: در این شهرستان ۲۰۰ روستا و آبادی دارای سکنه وجود دارد که فقط در پنج روستا سالن ورزشی احداث شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان خوسف بیان کرد: پیگیری لازم برای احداث پنج زمین چمن مصنوعی در شهرستان خوسف در حال پیگیری است که امیدواریم تا پایان سال بیشتر این پروژه‌ها را به اتمام برسانیم.

چهکندی نژاد اظهار کرد: پراکندگی بسیار شدید شهرستان، دوری از مرکز استان و نبود زیرساخت‌های ورزشی مانعی بر سر راه توسعه و ترویج ورزش نشده به طوری که از دورترین روستای شهرستان که با مرکز استان ۲۵۰ کیلومتر فاصله دارد، دختران کونگ فو کار توانستند در مسابقات کشوری مقام‌هایی به دست آورند.

رئیس اداره ورزش و جوانان خوسف از اجرای طرح استعدادپروری هر روستا یک رشته ورزشی در روستاهای شهرستان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: جهت اجرای کامل این طرح اعتبار لازم تخصیص داده شود.

چهکندی نژاد یادآور شد: اجرای برنامه‌های فرهنگی همراه با برنامه‌های ورزشی یکی از اولویت‌های اداره ورزش و جوانان شهرستان است و در این راستا همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت شهادت شهادت امام زین العابدین(ع) با رویکرد بصیرت عاشورایی همراه با جوایز ارزشمندی در روز پنجشنبه ۲۱ شهریورماه برگزار خواهد شد.

وی مسیر پیاده روی را از محل مقبره ابن حسام به سمت مزار سلطان ابوالقاسم(ع) روستای نصرآباد عنوان و خاطرنشان کرد: اجرای تعزیه به همراه حرکت کاروان نینوا از دیگر برنامه‌های فرهنگی این همایش پیاده روی است.

نظرات کاربران