14. شهريور 1398 - 13:23
بیرجندرسا-طی سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به خراسان‌جنوبی کلنگ احداث سالن ورزشی دو هزار و ۵۰۰ نفره شهر قاین بر زمین می‌خورد و پروژه‌های خانه جوان استان و کورت‌های بین‌المللی بیرجند مورد بازدید قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حسن عزیزی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از سفر یک‌ روزه وزیر ورزش و جوانان به عنوان وزیر معین در حوزه اقتصاد مقاومتی خراسان‌‌جنوبی خبر داد و افزود: این سفر در راستای رویکرد دولت تدبیر و امید به منظور ایجاد فضای توسعه‌ای و توزیع عادلانه امکانات و ظرفیت‌های موجود می‌باشد.

وی با اشاره به سفرهای استاندار خراسان‌جنوبی به شهرستان‌ها و دیدار چهره به چهره مردم برای بررسی مشکلات و پاسخگویی به مطالبات گفت: از آنجایی که سرانه ورزشی استان ۳۱ سانتی‌متر است و باید در برنامه پنجم توسعه کشور به یک‌متر و ۲۹ سانتی‌متر می‌رسید و تا تحقق آن فاصله عمیقی وجود دارد لذا در این سفرها ۹۰ پروژه ورزشی مصوب شده که ۹۵ درصد آن در توسعه زیرساخت‌های ورزشی است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: تعداد ۶۰ زمین چمن مصنوعی مینی‌فوتبال، ۴۰ سالن ورزشی سقف کوتاه و تأمین اعتبار ۱۰۰ پروژه نیمه‌تمام از محل اعتبارات ملی از جمله تفاهم‌نامه‌های درخواستی از وزیر ورزش و جوانان خواهد بود.

عزیزی با بیان اینکه در راستای توسعه ورزش همگانی و شور و نشاط اجتماعی طی بازه سه‌ساله‌ای در مرکز هر شهرستان خراسان‌جنوبی یک پیست دوچرخه‌سواری احداث می‌شود، اظهار داشت: ۵۰ درصد منابع مالی آن توسط شهرداری‌ها و مابقی از طریق استانداری تأمین خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بازدید از مجموعه ورزشی ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند، پروژه‌های در حال احداث خانه جوان و سالن کورت‌های بین‌المللی اسکواش سایت اداری از جمله برنامه‌های وزیر ورزش و جوانان در بیرجند است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی به سفر وزیر ورزش و جوانان به قاینات اشاره کرد و افزود: در این سفر سالن ورزشی دو هزار و ۵۰۰ نفری شهر قاین با مشارکت خیرین ورزش‌یار کلنگ می‌خورد.

عزیزی با بیان اینکه زمین احداث سالن دو هزار و ۵۰۰ نفری قاین توسط خیرین‌ورزش‌یار خریداری شده است، بیان داشت: ۶۵ درصد اعتبارات احداث این پروژه از اعتبارات ملی و مابقی را خیرین‌ورزش‌یار تقبل کرده‌اند و تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از ۱۷۴ پروژه ورزشی ناتمام خراسان‌جنوبی خبر داد و یادآور شد: در دهه فجر انقلاب اسلامی تعداد ۳۵ پروژه به بهره‌برداری می‌رسد که مهم‌ترین آن استخر سرپوشیده سربیشه است.

نظرات کاربران