13. شهريور 1398 - 15:51
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی:
رسیدگی به کار مردم در اولویت قرار دارد
بیرجندرسا-حجت الاسلام حمیدی با تاکید بر اینکه در مجموعه دادگستری خراسان جنوبی به ویژه شعب، رسیدگی به کار مردم در اولویت قرار دارد، گفت: برخورد با ارباب رجوع باید همراه با حفظ کرامت انسانی باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،حجت الاسلام «ابراهیم حمیدی» صبح امروز (۱۳ شهریور) در دیدار با قضات و کارکنان دادگستری قاین اظهار داشت: در سفرهای شهرستانی تلاش می‌کنیم ضمن آشنایی با کارکنان و قضات، با ظرفیت‌ها و خواسته‌های هر منطقه آشنا شویم.

 

وی با اشاره به انتصاب آیت الله رئیسی به عنوان ریاست قوه قضاییه ادامه داد: طبق تاکید آیت الله رئیسی تلاش می‌کنیم، برای انجام کارهای مردم تنها به وقت اداری اکتفا نکنیم چرا که مردم انتظار خدمت بی‌منت از مسئولان دارند.

 

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با تاکید بر رعایت نظم و انضباط اداری توسط کارکنان و قضات افزود: زمان اداری که در آن قرار است به مردم خدمت ارائه شود باید به بهترین شکل مدیریت شود چرا که به عنوان یک حق‌الناس باید در مقابل ثانیه به ثانیه آن، به خداوند پاسخ‌گو باشیم.

 

وی گفت: در مجموعه دادگستری خراسان جنوبی به ویژه شعب، رسیدگی به کار مردم در اولویت قرار دارد.

 

حمیدی همچنین بر تقویت مسائل فرهنگی و اعتقادی در دادگستری خراسان جنوبی تاکید کرد و گفت: هرچه اعتقادات دینی قوی‌تر باشد، انگیزه خدمت در این نظام ارزشی افزایش پیدا می کند.

 

وی با تاکید بر شرکت حداکثری کارکنان دادگستری در نمازهای جماعت اظهارداشت: طبق قانون و شرع، کارکنان دستگاه‌های اجرایی به مدت ۱۵ دقیقه می‌توانند از ساعت کاری خود را به شرکت در نمازهای جماعت اختصاص دهند و بسیار زیبا است که یک قاضی با شنیدن صدای اذان، رسیدگی به پرونده‌ها را تعطیل و در نماز شرکت کند.

 

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی یادآور شد: برخورد با ارباب رجوع باید همراه با حفظ کرامت انسانی و اخلاق مدارانه باشد چرا که قرآن کریم تنها ملاک برتری انسان‌ها را تقوا می‌داند.

نظرات کاربران