13. شهريور 1398 - 13:50
بیرجندرسا-استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از راه های توسعه استان خروج از بن بست است و ورزش و دیپلماسی ورزشی یکی از راه های خروج از این بن بست خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، محمدصادق معتمدیان سه شنبه شب در نخستین جلسه شورای عالی ورزش استان اظهار داشت: یکی از وظایف این شورا نظارت بر تدوین سند چشم انداز توسعه ورزش استان است.

وی با تأکید بر اینکه باید در بخش ورزش‌های همگانی و توسعه زیرساخت‌ها برنامه داشته باشیم، بیان کرد: در حال حاضر در بخش ورزش ظرفیت‌های خوبی در استان داریم و یکی از وظایف شورا هم افزایی بین مجموعه‌هایی است که در بحث توسعه و ترویج ورزش توانایی و ظرفیت دارند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به نقش ورزش در نشاط، پویایی و سلامت جامعه، عنوان داشت: در خراسان جنوبی نیز ورزش نقش بی بدیلی در دیپلماسی بین المللی داشته و می‌تواند ابزاری برای گسترش روابط با کشورهای همسایه باشد.

تکمیل زیرساخت‌های ورزشی در اولویت نخست

معتمدیان با بیان اینکه برای توسعه ورزش استان باید سه کار عمده و اساسی انجام شود، بیان داشت: اولویت نخست در این زمینه تکمیل اماکن و ابنیه ورزشی در استان بوده که با نگاه عادلانه و عدالت محور باید انجام شود.

وی اضافه کرد: این زیرساخت‌ها را باید با اولویت مناطق کم برخوردار تکمیل و بر اساس سند جامع توسعه ورزش استان نیازها را احصاء کنیم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان در حال حاضر در برخی از مناطق استعدادهای خوبی در برخی از رشته‌های ورزشی داریم، افزود: شناسایی این ظرفیت‌ها و استعدادها یکی از مهمترین وظایف شورا است.

معتمدیان ادامه داد: قرار نیست در همه رشته‌های ورزشی به ورزش قهرمانی بپردازیم بلکه باید بر روی ظرفیت‌های خاصی که داریم تمرکز کنیم.

توسعه ورزش استان در ۵ محور

وی یادآور شد: خراسان جنوبی ظرفیت‌های زیادی در ورزش‌های بومی، محلی و پهلوانی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی همچنین بر لزوم تشکیل کمیته‌های پنج گانه برای توسعه ورزش استان تأکید کرد و گفت: در این راستا باید کمیته‌هایی تحت عنوان کمیته تخصصی توسعه و ترویج ورزش‌های همگانی، توسعه و ترویج ورزش قهرمانی، توسعه و ترویج ورزش‌های بومی و محلی، توسعه و ترویج ورزش روستاها، محلات و مساجد و همچنین کمیته تخصصی جذب منابع مالی تشکیل شود.

معتمدیان با اشاره به برگزاری مسابقات ملی کشتی آزاد در خراسان جنوبی، عنوان داشت: این مسابقات فرصت خوبی است که از دیپلماسی ورزش برای معرفی استعدادها و توانمندی‌های استان استفاده کنیم.

وی بیان کرد: یکی از راه‌های توسعه استان خروج از بن بست است و ورزش و دیپلماسی ورزشی یکی از راه‌های خروج از این بن بست خواهد بود.

خراسان جنوبی در اولویت کمک‌های ویژه وزارت ورزش و جوانان

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه باید دیپلماسی فعال در حوزه وزارت ورزش و جوانان را آغاز کنیم، افزود: با توجه به سفر وزیر ورزش و جوانان به استان طی هفته آینده باید نهایت استفاده را از این فرصت برد.

معتمدیان با اشاره به اینکه تا پایان دولت چهار استان در اولویت کمک‌های ویژه وزارت ورزش و جوانان خواهد بود، عنوان داشت: خراسان جنوبی یکی از این استان‌ها بوده که باید از این فرصت برای توسعه ورزش استان استفاده کرد.

وی تأکید کرد: همچنین باید به دنبال دیپلماسی فعال با کشور افغانستان و سایر کشورهای منطقه در زمینه ورزش باشیم.

نظرات کاربران