12. شهريور 1398 - 14:45
بیرجندرسا-استاد حوزه و دانشگاه گفت: در برهه‌ای از زمان گفته شد تب اجرای سند ۲۰۳۰ فروکش کرده اما دوباره این سند در گوشه و کنار کشور در حال اجرا بوده و مقام معظم رهبری امسال فرمودند آیا می‌توانید اجرای سند ۲۰۳۰ چیست؟ یعنی تربیت سرباز برای انگلیس.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، حسین خسروی ‌در همایش طلایه داران و یاوران امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی اظهار داشت: امام حسین(ع) برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند و اهمیت این فریضه و واجب مهم را می‌رساند.

وی گفت: زیربنای تمام واجبات امر به معروف و نهی از منکر است و باید این فریضه را مطالبه کنیم و این یکی از وظایف امت اسلامی است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: باید از مسئولان مطالبه کرد که در مقابل فرمایشات مقام معظم رهبری چه کردند؛ ایشان موارد زیادی در عرصه‌های مختلف تذکر دادند و همه دولت‌ها باید گزارش دهند چه کاری انجام داده‌اند.

خسروی تصریح کرد: چرا باید هر روز تولید پرونده فساد اقتصادی در کشور باشد؟؛ مقام معظم رهبری در برخورد با مفاسد اقتصادی بیانیه هشت بندی را در سال 80 ارائه کردند و برخی باید جواب دهند چه کاری تاکنون در این خصوص شده است.

اجرای سند 2030 یعنی تربیت سرباز برای انگلیس

وی ادامه داد: در برهه‌ای از زمان گفته شد تب اجرای سند 2030 فروکش کرده اما دوباره این سند در گوشه و کنار کشور در حال اجرا بوده و مقام معظم رهبری امسال فرمودند آیا می‌توانید اجرای سند 2030 چیست؟ یعنی تربیت سرباز برای انگلیس.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: برخی‌ها می‌خواهند توپ کم کاری‌ها را به میدان مقام معظم رهبری پرتاب کنند و متاسفانه تاکنون به نسخه اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب عمل نشده است.

خسروی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه دولتمردان کاری کنند کشور از اقتصاد متحرک و پویا برخوردار باشد و تکانه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نتواند کشور را تکان دهد و آقایان باید گزارش دهند چه کاری در خصوص اقتصاد مقاومتی کردند.

وی افزود: رئیس قوه قضاییه حرکت بسیار محکم و سنجیده‌ای آغاز کرده و با حمایت همه جانبه مردم وظایف خود را انجام می‌دهد؛ در سال 86 در کنفرانس و همایش گسترش فرهنگ حجاب و عفاف 22 نهاد و وزارت خانه شرکت کردند و یک سری مصوبات نه به امضای رئیس جمهور وقت تصویب شد اما بسیاری از این مصوبات هنوز اجرا نشده است و برخی که امروز نگران عدم اجرای قانون اساسی هستند چرا به قانون امر به معروف و نهی از منکر و اصل هشتم قانون اساسی عمل نکردند؟

مصوبات امر به معروف و نهی از منکر در کشور اجرایی شود

استاد حوزه و دانشگاه گفت: در روایات قرآن بیان شده که تمام واجبات مانند آب دهان در مقابل امر به معروف و نهی از منکر هستند؛ مگر وظیفه ذاتی مجلس شورای اسلامی نظارت نیست پس چرا سوال نمی‌کنند که مصوبات امر به معروف و نهی از منکر تاکنون چه شده و به کجا رسیده است؟ لذا این مطالبه باید از سوی مردم انجام شود.

خسروی با بیان اینکه باید به شیوه‌ای مخاطب را امر به معروف و نهی از منکر کنید که طرف مقابل قانع شود بیان کرد: باید به سراغ معروف‌های بزرگ برویم و امروز دشمنان می‌خواهند اذهان را درگیر موضوعات کلیشه‌ای کنند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: امام علی(ع) یکی از دلایل سقوط حکومت‌ها این است که انسان‌ها مسائل اصلی ضایع و به سراغ مسائل فرعی بروند بنابراین برخی از نمایندگان مجلس که جوش موتورسواری بانوان می‌زنند چرا به سراغ این موضوعات نمی‌روند.

خسروی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند حفظ جمهوری اسلامی نیز یکی از معروف‌‌های بزرگ است گفت: برخی کم کم علیه رئیس قوه قضاییه حمله می‌کنند و متاسفانه برخی‌ها کسی که بازداشت بوده را می‌گویند پاکدست و جز ذخایر نظام است! نباید قضاوت کنیم، قضاوت جز وظایف قاضی است؛ چرا باید قانون فقط باید برای فقرا باشد و برای اغنیا این قانون معطل مانده است.

سازماندهی 500 آمر به معروف و ناهی از منکر در ایام محرم شهرستان بیرجند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند هم در همایش طلایه داران و یاوران امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی اظهار کرد: در ایام ماه محرم 500 نفر از برادران و خواهران برای امر به معروف و نهی از منکر سازماندهی شده‌اند.

سرهنگ مهدی صادق احمدی گفت: بیش از 3 هزار مورد تذکر لسانی انجام شده که تنها 10 درصد این تذکرها منجکر به واکنش شده و باید به این باور برسیم که تذکر لسانی را آغاز کنیم و این مقدمه‌ای برای امربه معروف و نهی از منکر است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند افزود: تاکنون یک هزار نفر در بیرجند در قالب گروه‌های مختلف تذکر لسانی و امر به معروف و نهی از منکر سازماندهی شدند.

نظرات کاربران