11. شهريور 1398 - 14:54
بیرجندرسا-جوان اتومبیل سوار که با انجام حرکات نمایشی با خودرو در شهرستان بیرجند برای شهروندان و عابران پیاده ایجاد مزاحمت می کرد و اقدام به انتشار فیلم و تصاویر تخلفات خود در «اینستاگرام» و شبکه های اجتماعی کرده بود دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، سرهنگ «علی اکبر حیدری» معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی امروز (۱۱ شهریور) به رسانه های گروهی گفت: در پی اخبار و گزارشات متعدد واصله به پلیس امنیت عمومی خراسان جنوبی و با رصد فضای مجازی، اطلاعاتی به دست آمد که فردی جوان با خودروی پژو پارس اقدام به انجام انواع مختلف حرکات نمایشی با خودرو از جمله لایی کشی، عبور با دوچرخ از روی جداول، تیکاف و دستی کشیدن و ... می کند و با این کار باعث ایجاد رعب و وحشت در شهروندان شده و برای آنان ایجاد مزاحمت می کند.

 

وی بیان داشت: بررسی های پلیس امنیت عمومی حاکی از این بود که متهم با همراهی یک تیم مستند ساز از اقدامات خود تصویربرداری کرده و با انتشار فیلم ها، تصاویر و تبلیغات گسترده در این خصوص باعث اشاعه تخلفات راهنمایی و رانندگی شده و موجب نارضایتی در بین شهروندان شده است و جوانان را تحریک و ترغیب به انجام این تخلفات می کند.

 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی در ادامه افزود: با دستور فرمانده انتظامی خراسان جنوبی و هماهنگی با دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بیرجند، موضوع به صورت ویژه پیگیری شد و متهم به اتهام اخلال در نظم و آرامش عمومی تحت پیگیرد قرار گرفت.

 

سرهنگ حیدری گفت: متهم که به صورت حرفه ای در شبکه های اجتماعی فعالیت می کرد، دسترسی به صفحات خود در فضای مجازی را محدود کرده بود ولی با اقدامات فنی و سایبری، جوان متخلف شناسایی و در شهرستان بیرجند دستگیر شد.

 

وی تصریح کرد: متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شد و با دستور مقام قضائی خودرو توقیف و با نصب بنر نوشته به مدت سه روز در محل ارتکاب تخلفات در «میدان مادر» خیابان معلم شهرستان بیرجند توقیف شد.

نظرات کاربران